هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 27 اسفند 1398
ساعت 08:34
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 18 دى 1398 ساعت 13:41
چهارشنبه 18 دى 1398 12:14 ساعت
2020-1-8 13:41:11
شناسه خبر : 332838
اقدام رژیم امریکا در ترور سپهبد سلیمانی آغازگر سطح جدید و نقطه عطفی از تقابل با محوریت مقاومت و علی‌الخصوص جمهوری اسلامی محسوب می‌شود، لذا سطح واکنش ما به عنوان ستون این محور تعیین‌کننده موازنه بلندمدت قدرت در سطح منطقه و جهان خواهد بود.
اقدام رژیم امریکا در ترور سپهبد سلیمانی آغازگر سطح جدید و نقطه عطفی از تقابل با محوریت مقاومت و علی‌الخصوص جمهوری اسلامی محسوب می‌شود، لذا سطح واکنش ما به عنوان ستون این محور تعیین‌کننده موازنه بلندمدت قدرت در سطح منطقه و جهان خواهد بود.
 
به گزارش رجانیوز، از امروز سخن گفتن هر مقام مسئولی از آمادگی برای مذاکره با امریکا‌یی‌ها، از نظر ملت ایران یک اقدام خیانتکارانه است و مستوجب مجازات خواهد بود.
 
حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس در نطق میان‌دستور خود در جلسه علنی دیروز مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام رژیم امریکا در ترور سپهبد سلیمانی آغازگر سطح جدید و نقطه عطفی از تقابل با محوریت مقاومت و علی‌الخصوص جمهوری اسلامی محسوب می‌شود، لذا سطح واکنش ما به عنوان ستون این محور تعیین‌کننده موازنه بلندمدت قدرت در سطح منطقه و جهان خواهد بود. نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تنزل این حادثه به عنوان ترور یک فرمانده از خیل فرماندهان نظامی ایران و برابر کردن ایشان با یکی از ژنرال‌های نظامی امریکا با توجه به پیام ملت شریف ما و تمامی ملت‌های دنیا در این چند روز غیرقابل قبول است. امروز باید توجه کرد که شهادت حاج قاسم سلیمانی یک ترور و یک قتل نیست، بلکه یک قتال و اعلام جنگ است. امریکا علیه ما اعلام جنگ کرده و قتال را باید با قتال پاسخ داد.
 
واکنش نداشتن ما دشمن را به سمت فشار بیشتر سوق می‌دهد
پژمانفر خاطرنشان کرد: طی ساعات سخت گذشته برخی از افراد از سر دلسوزی یا ترس همنوا با ترامپ شده، اقدام به تشریح ابعاد خسارات احتمالی سیاسی و اقتصادی پس از پاسخ جمهوری اسلامی به ایالات متحده امریکا کرده‌اند. آن‌ها تلاش می‌کنند کشور را از اقدام تلافی‌جویانه محکم و متناسب برحذر دارند تا موضوع در یک فضای ابهام با فرسایشی شدن و ابهامات پایان یابد.
 
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به جد همراه با مردم شریف ایران می‌گویم، واکنش نداشتن قاطع و نظامی صریح پشیمان‌کننده خواهد بود و ضعف تلقی می‌شود و دشمن را به سمت فشار بیشتر سوق می‌دهد. ملت ما دنبال انتقام سخت، بهنگام، متناسب و مستقیم نظامی است که کمترین نتیجه آن علاوه بر مطلبی که در طرح سه فوریتی دیروز مجلس به تصویب رسید، موجب می‌شود که با سرعت منطقه غرب آسیا از لوث وجود عناصر نظامی امریکا تخلیه شود، والا خواهند دید در این منطقه با کوهی از کشته‌های امریکایی روبه‌رو خواهند شد.
 
جای هیچ گونه دیپلماسی با امریکایی‌ها نیست
وی افزود: آقای رئیس‌جمهور! شما گفتید مذاکره و برجام توانست سایه جنگ را از سر کشور دور کند، حالا می‌گویید نه تنها سایه جنگ برطرف نشده بلکه امروز وارد جنگ شدیم. آقای روحانی! خسارت اعتراف دیرهنگام و بدون عذرخواهی از ملت شریف ایران را چه کسی باید بدهد. با ریخته شدن خون سردار سلیمانی به دست امریکایی‌ها همه ما مسئولان باید به خود آییم و بدانیم جای هیچ‌گونه دیپلماسی با امریکا وجود ندارد و از امروز به بعد هر مقام مسئولی که بخواهد از آمادگی برای مذاکره با امریکا‌یی‌ها سخن بگوید، از نظر ملت ایران این اقدام یک اقدام خیانتکارانه است و مستوجب مجازات خواهد بود.
 
پژمانفر خاطرنشان کرد: دولت باید در اسرع وقت لوایح سی‌اف‌تی و پالرمو را پس بگیرد و مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز برای همیشه این لوایح را از دستور کار خود خارج و آن‌ها را بایگانی کند.
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آقای آذری‌جهرمی! شما مقصر هستید. اگر فروردین ۹۸ که اینستاگرام صفحات سپاه را حذف کرد مقابلش ایستاده بودید، امروز چنین وقیحانه یک ملت را تحقیر نمی‌کرد. روزی که اینستاگرام را به عنوان پلتفرم ۸۵ میلیون ایرانی به ما تحمیل کردید و این کار به رغم تذکراتی بود که ما به شما دادیم، آیا نمی‌دانستید با حذف همدردی‌های ملت ایران با شهید سلیمانی و جریان مقاومت چنین ملت ما را تحقیر می‌کنند.
 
منبع:جوان