هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 27 اسفند 1398
ساعت 12:22
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 18 دى 1398 ساعت 09:51
چهارشنبه 18 دى 1398 09:29 ساعت
2020-1-8 09:51:49
شناسه خبر : 332795
رئیس جمهوری آمریکا در یک عقب نشینی آشکار از تهدیدهای جنون آمیز خود مبنی بر هدف قرار دادن اماکن فرهنگی در ایران، مدعی شد که در پیروی از قوانین بین الملل از این اقدام اجتناب می کند!
رئیس جمهوری آمریکا در یک عقب نشینی آشکار از تهدیدهای جنون آمیز خود مبنی بر هدف قرار دادن اماکن فرهنگی در ایران، مدعی شد که در پیروی از قوانین بین الملل از این اقدام اجتناب می کند!
 
به گزارش رجانیوز به نقل از رویترز، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز یکشنبه در سخنانی تهدیدآمیز اعلام کرد که در صورت حمله ایران به شهروندان یا دارائیهای آمریکا، این کشور ۵۲ مکان در ایران از جمله امکان مهم فرهنگی را هدف حمله قرار خواهد داد.
 
با این حال، ترامپ روز سه شنبه اعلام کرد که در تبعیت از قوانین بین المللی از هدف قرار دادن مکان‌های مهم فرهنگی در ایران اجتناب می‌کند.
 
این موضع جدید نشاندهنده عقب نشینی آشکار ترامپ از تهدیدات پیشین خود است؛ تهدیداتی که با انتقاد شدید سران کشورها و مجامع بین المللی از جمله سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) و همچنین سازمان دیده بان حقوق بشر مواجه شد.
 
با این حال، ترامپ پس از دیدار با نخست وزیر یونان و در گفتگو با خبرنگاران در کاخ سفید به صراحت گفت که با اکراه به قوانین بین المللی پایبند است؛ هرچند که هنوز میزان پایبندی وی به وعده اش مبنی بر پیروی از قوانین و عرف بین المللی مشخص نیست.
 
ترامپ در ادامه ادعا کرد: «اگر قانون اینگونه است، من از آن پیروی می کنم. اما به این فکر کنید: آنها [ایران] مردم ما را می کشد، مردم ما را منفجر می کند و آنوقت ما مجبوریم که با نهادهای فرهنگی آنها بسیار ملایم باشیم. اما خب من با آن موافقم».
 
وی همچنین افزود: «من این را خواهم گفت: اگر ایران کاری کند که نباید بکند، از پیامدهای عمل خود به شدت ضرر خواهد کرد».
 
این در حالی است که «میچ مک کانل» رهبر اکثریت مجلس سنا در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که برای آمریکا حمله به اماکن فرهنگی ایران اقدامی مناسب نخواهد بود.
 
گفتنی است که حمله به اماکن فرهنگی کشورها ناقض کنوانسیون‌ها و معاهدات بین المللی است و در زمره جنایات جنگی محسوب می‌شود.