هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 15 فروردين 1399
ساعت 23:33
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 18 دى 1398 ساعت 09:30
چهارشنبه 18 دى 1398 09:28 ساعت
2020-1-8 09:30:26
شناسه خبر : 332786
نخست‌وزیر مالزی از اقدام آمریکا در به‌شهادت رساندن سردار سلیمانی انتقاد کرد و درباره احتمال تشدید تنش‌ها در منطقه غرب آسیا هشدار داد.
نخست‌وزیر مالزی از اقدام آمریکا در به‌شهادت رساندن سردار سلیمانی انتقاد کرد و درباره احتمال تشدید تنش‌ها در منطقه غرب آسیا هشدار داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از دانشجو، «ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی روز هشدار داد که اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار سپهبد قاسم سلیمانی، می‌تواند به افزایش تنش‌ها در غرب آسیا منجر شود.
 
به نوشته «فری مالزیا تودی»، ماهاتیر محمد اقدام تروریستی بامداد جمعه آمریکا در بغداد را با قتل «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار عربستانی منتقد رژیم سعودی در کنسولگری سعودی در استانبول مقایسه کرد گفت: واشنگتن و ریاض، مقصر این اقدامات غیراخلاقی هستند.
 
وی ضمن اشاره به رفتار ترامپ گفت که او قوانین بین‌المللی را نقض می‌کند و جهان نیز نمی‌تواند کاری برای متوقف کردنش صورت دهد.
 
ماهاتیر محمد در کنایه‌ای به «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا اظهار داشت که اگر کسی چیزی بگوید که او دوست ندارد، «برای این شخص (ترامپ) مشکلی ندارد که به کشوری دیگر پهپاد بفرستد و حتی شاید به سوی من شلیک کند.»
 
دولت آمریکا در بامداد جمعه گذشته در اقدامی تروریستی در نزدیکی فرودگاه بغداد، سردار قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و تعدادی از همراهانشان را به شهادت رساند. ایران تاکید کرده که پاسخ این اقدام تروریستی را خواهد داد.
 
در پاسخ به این اقدام پارلمان عراق خروج تمام نیرو‌های خارجی از جمله نیرو‌های آمریکایی را از خاک این کشور تصویب کرد.