هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 19 تير 1399
ساعت 08:19
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 18 دى 1398 ساعت 09:16
چهارشنبه 18 دى 1398 09:00 ساعت
2020-1-8 09:16:20
شناسه خبر : 332782
یکی از مراجع تقلید شیعیان تأکید کرد: پس از شهادت سردار سلیمانی و همرزمان ایشان سکوت در برابر دشمنان اسلام و ایران گناه و حرام است.
یکی از مراجع تقلید شیعیان تأکید کرد: پس از شهادت سردار سلیمانی و همرزمان ایشان سکوت در برابر دشمنان اسلام و ایران گناه و حرام است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی ظهر سه‌شنبه در دیدار ائمه جمعه استان قم و اساتید مدرسه مصلای قم اظهار داشت: فریاد امام راحل (ره) در سال ۴۱ موجب بیداری مردم شد و تداوم آن نیز موجب هوشیاری و بصیرت افزایی مردم و پیروزی انقلاب شد.
 
وی با تأکید بر اینکه تبیین مسائل و اتفاقات کشور و انقلاب می‌تواند درس بسیار خوبی برای ائمه جمعه باشد، افزود: نماز جمعه نهاد مردمی و انقلابی است که این بعد آن باید همیشه مورد توجه قرار گیرد.
 
این استاد سطوح عالی حوزه حضور ائمه جمعه در بین مردم را موجب رفع بسیاری از مشکلات دانست و تصریح کرد: حضور ائمه جمعه میان مردم همچنین می‌تواند آنها را جذب دین و انقلاب کند.
 
وی قیام امام خمینی (ره) را باعث بیدار کردن مردم نسبت به حوادث دانست و افزود: مهمترین وظیفه ائمه جمعه بیدار کردن مردم نسبت به حوادث روز است.
 
آیت الله نوری همدانی بیان کرد: پس از شهادت سردار سلیمانی و همرزمان ایشان سکوت در برابر دشمنان اسلام و ایران گناه است.
 
وی ادامه داد: فریاد بیدارگری امروز در مورد شهادت سردار سلیمانی اتفاق افتاد که این فریاد بیدارگری توسط امام خمینی (ره) ایجاد شده و باید ادامه یابد.
 
این مرجع تقلید با بیان اینکه اسلام برای اداره کشور شخصیت‌هایی را مشخص کرده است، افزود: یکی از شخصیت‌هایی که اسلام برای اداره کشور مشخص کرده، رهبر است که حجت خدا می‌باشد و بر اساس اعتقادت شیعه، زمین هیچگاه از حجت خدا خالی نخواهد شد.
 
وی با تأکید بر اینکه کفر و طاغوت همیشه در مقابل اسلام بوده است، تصریح کرد: افراد بی بصیرت باید مراقب باشند که گرفتار توطئه‌های کفر نشوند و به نفع آنها اقدامی انجام ندهند.
 
آیت الله نوری همدانی بیان کرد: فهمیدن و تبیین افکار امام راحل (ره) برای رسیدن به بصیرت ضروری است که باید مورد توجه قرار گیرد.
 
وی اظهار داشت: باید از تجربیات امام خمینی (ره) در جهت اعتلای کشور و خدمت رسانی به مردم بهره برد.
 
این مرجع تقلید با تأکید بر لزوم تلاش برای رفع مشکلات مردم، افزود: مردم کشور حق زیادی نسبت به انقلاب و نظام دارند بنابراین باید قدردان آنها بود.