هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 14 فروردين 1399
ساعت 15:47
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 18 دى 1398 ساعت 06:12
چهارشنبه 18 دى 1398 05:59 ساعت
2020-1-8 06:12:04
شناسه خبر : 332766
در حملات سنگین موشک‌های بالستیک نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پایگاه آمریکایی عین‌الاسد در عراق که محل استقرار نیروهای آمریکایی است مورد اصابت قرار گرفت.
در حملات سنگین موشک‌های بالستیک نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پایگاه آمریکایی عین‌الاسد در عراق که محل استقرار نیروهای آمریکایی است مورد اصابت قرار گرفت.

 گرو ه سیاسی-رجانیوز: بسم‌الله قاصم‌ الجبارین؛ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عملیات انتقام سخت شهادت شهید قاسم سلیمانی را با شلیک‌ سنگین موشک‌های بالستیک به پایگاه آمریکایی عین‌الاسد، دومین پایگاه بزرگ هوایی عراق و مقر آمریکایی‌ها، آغاز کرده است.

 

بیانیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این رابطه بدین شرح است:

 

بسم الله قاصم الجبارین

امت اسلامی دغدار، ملت بزرگ و شهیدپرور ایران اسلامی

زمان تحقق وعده صادق فرارسید و به اذن خداوند متعال بامداد امروز در پاسخ به عملیات جنایتکارانه و تروریستی نیروهای متجاوز آمریکایی و انتقام ترور ناجوانمردانه و شهادت مظلومانه فرمانده قهرمان و فداکار نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سردار پرافتخار سپهبد پاسدار شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش، رزمندگان شجاع نیروی هوافضای سپاه طی عملیاتی موفق به نام عملیات شهید سلیمانی، با رمز مقدس یا زهرا(س) با شلیک ده‌ها فروند موشک زمین به زمین، پایگاه اشغالی ارتش تروریستی و متجاوز آمریکا موسوم به عین‌الاسد را در هم کوبیدند که جزئیات آن متعاقباً به استحضار ملت شریف ایران و آزادگان جهان اسلام خواهد رسید.

 

سپاه پاسداران انقلاب اسلام به تبریک این پیروزی بزرگ به امت اسلامی و مردم فداکار و عظیم الشان ایران اسلامی اعلام می دارد.

 

1-  به شیطان بزرگ، رژیم سفاک و مستکبر آمریکا هشدار می دهیم هر شرارت مجدد و یا تحرک و تجاوز دیگر با پاسخ‌های دردناک‌تر و کوبنده‌تری مواجه خواهد شد.

 

2-  به دولت‌های متحد آمریکا که پایگاه‌های خود را در اختیار ارتش تروریستی این کشور قرار داده‌اند  اخطار داده می‌شود هر سرزمینی، به هر ترتیب مبدأ اقدامات خصمانه و تجاوزگرانه علیه جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد، هدف قرار  خواهد گرفت.

 

3-  به هیچ وجه رژیم صهیونیستی را در این جنایات جدای از رژیم جنایتکار آمریکا نمی‌دانیم.

 

4-  به مردم آمریکا توصیه می‌کنیم برای پیشگیری از خسارت‌های بیشتر، سربازان آمریکایی را از منطقه فراخوانده و اجازه ندهند با نفرت افزایی روزافزون رژیم ضدمردمی حاکم بر ایالات متحده جان نظامیان آن کشور بیش از این به خطر افتد.

 

و ما نصر الا من عندالله العزیز الحکیم

18 دی ماه 1398

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

 

پایگاه عین‌الاسد

 

شبکه «المیادین» بامداد چهارشنبه به نقل از خبرنگار خود گزارش داده است که یک پایگاه نظامی آمریکا در نزدیکی فرودگاه «اربیل» هم هدف قرار گرفته است.

 

برخی منابع هم گزارش داده‌اند که پروازهای فرودگاه اربیل به حالت تعلیق درآمده است.

 

برخی گزارش‌های تأیید نشده مدعی شده‌اند که جنگنده‌های آمریکا از امارات به پرواز درآمده اند. اما گفتنی است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه خود رسماً اعلام کرده است که اگر از خاک کشوری علیه ایران اقدام شود، هدف قرار خواهد گرفت.

 

ساعت 3:30 بامداد نیز موج دوم حملات موشکی ایران به مقر پایگاه‌ آمریکایی آغاز شد. این حملات حدود یک ساعت و نیم بعد از حملات اول آغاز شده است.

 

یک سخنگوی دولت بریتانیا در پی حمله ایران به پایگاه آمریکا در عراق گفت در حال بررسی فوری شرایط هستند و اولویت دولت بریتانیا حفظ امنیت پرسنل بریتانیایی حاضر در عراق است.

 

 لیندسی گراهام سناتور تندرو و متحد ترامپ از هیأت حاکمه آمریکا خواسته است که به حملات ایران پاسخ ندهند.

 

رابطان خبری در عراق و نزدیک پایگاه‌های آمریکایی می‌گویند نیروهای آمریکایی با انتقال فوری تلفات(مجروح و کشته) از عین‌الاسد به وسیله هلیکوپترها، درصدد هستند که میزان تلفات را بسیار کم جلوه دهند.

 

در همین رابطه المیادین اعلام کرده است: هلیکوپترهای آمریکایی در حال انتقال تلفات از پایگاه آمریکایی عین‌الاسد در عراق هستند.

 

همچنین دولت آمریکا ادعای رسانه‌ها و مقامات آمریکایی مبنی بر کشته و زخمی شدن شهروندان عراقی در حمله هوایی ایران به پایگاه عین الاسد را تکذیب و اعلام کرد به هیچ شهروند نظامی و غیرنظامی عراقی در این حمله آسیبی نرسیده است.

 

درحال تکمیل است...

 دیدگاه کاربران

انتقام وقتي معني داره كه سربازان آمريكايي كشته شوند!

الله اکبر الله اکبر الله اکبر
خامنه ای رهبر
مرگ بر ضد ولایت فقیه
مرگ بر آمریکا
مرگ بر انگلیس
مرگ بر منافقین و کفار
درود بر رزمندگان اسلام
درود بر شهیدان
مرگ بر ا س ر ا ی ی ل

باید در اقدام اول حداقل پایگاههای آمریکا در عراق مورد اصابت قرار می گرفت.این معنای انتقام سخت،قاطع،محکم،دردناک و تمام کننده نیست.

این کم هست .این نشانه ترس ماست .باید پایگاه قطر و افغانستان هم بزنن والله ترسیدن.تمام

الله اکبر
درود بر رزمندگان اسلام . درود بر سپاه . درود بر شهیدان
تشکر از سپاه مقتدر