هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 19 تير 1399
ساعت 09:32
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 17 دى 1398 ساعت 18:36
سه شنبه 17 دى 1398 18:35 ساعت
2020-1-7 18:36:58
شناسه خبر : 332765
 غرب گرایان در داخل کشور هنوز چشم امید به رژیم جانی آمریکا دارند اما تحلیل گران و سیاست مداران آمریکایی هم اعتراف کرده اند که این کشور با ترور سپهبدسلیمانی پایان مذاکره و دیپلماسی را اعلام کرده است.
غرب گرایان در داخل کشور هنوز چشم امید به رژیم جانی آمریکا دارند اما تحلیل گران و سیاست مداران آمریکایی هم اعتراف کرده اند که این کشور با ترور سپهبدسلیمانی پایان مذاکره و دیپلماسی را اعلام کرده است.
گروه سیاسی-رجانیوز: رندپال همان سناتور معروفی است که محمدجواد ظریف در سفر به آمریکا با او مذاکره کرد اما حاضر به انتشار نام وی نشد. او به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور جنایت کار آمریکا قبلا حامل پیام ترامپ و راه بازکن مذاکرات بود اما حالا از مرگ قطعی دیپلماسی سخن میگوید. (گزارش رجانیوز در خصوص دیدار ظریف و رندپال را اینجا بخوانید)
 
به گزارش رجانیوز: غرب گرایان در داخل کشور هنوز چشم امید به رژیم جانی آمریکا دارند اما تحلیل گران و سیاست مداران آمریکایی هم اعتراف کرده اند که این کشور با ترور سپهبدسلیمانی پایان مذاکره و دیپلماسی را اعلام کرده است.
 
ظریف روز گذشته اعلام کرد که گام پنج کاهش تعهدات ایران در برجام آخرین گام بوده است و قرار نیست گام دیگری در این حوزه برداشته شود.
 
وزیر خارجه در توئیتى نوشت: گام پنجم و نهایی کاهش تعهدات برجامی ایران برطبق پاراگراف ۳۶ برجام است و دیگر هیچ محدودیتی در تعداد سانتریفیوژها نخواهد بود. همه گام‌های برداشته شده در صورت اجرای موثر تعهدات طرف‌های مقابل قابل بازگشت است. ایران به همکاری کامل خود با آژانس ادامه می‌دهد.
 
 
وی نه تنها نظارت های فراقانونی پذیرفته شده در برجام را زیر سوال نبرده و گام نهایی در کاهش تعهدات را اعلام کرده که بازرسی های استثنایی تحمیل شده در برجام به صورت آنلاین وجود دارد. با این حال وی به دشمن میگوید ایران اماده بازگشت به تعهدات خودش است. 
 
حالا یک سناتور برجسته جمهوری‌خواه در آمریکا با ابراز نگرانی نسبت به پیامدهای اقدام دولت ترامپ در به شهادت رساندن سردار سلیمانی گفت که شهادت وی مرگ دیپلماسی با ایران است.
 
رند پال سناتور برجسته جمهوری‌خواه آمریکا که در بسیاری از موارد از حامیان سیاست های دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکاست در گفت‌وگو با شکبه سی‌ان‌ان به سوالاتی پیرامون تحولات اخیر در عراق و حمله هوایی آمریکا که به شهادت سپهبد قاسم سلیمانی و همراهانش در بغداد انجامید، پاسخ داد.
 
سناتور پال که در تابستان امسال با ظریف دیدار داشته است در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا به شهادت رساندن سردار سلیمانی موجب امن‌تر شدن شرایط نیروهای آمریکایی شده یا آنها را بیشتر در معرض خطر قرار داده است، گفت: رئیس جمهور می‌گوید که برای جلوگیری از حمله به آمریکایی‌ها این کار را کرده است اما اکنون باید گفت که احتمال حمله به نیروهای آمریکایی بسیار محتمل‌تر شده است. جانشین ژنرال سلیمانی فردی تندرو است که سال‌ها با او همکاری داشته است و حمله به نیروهای آمریکایی اکنون یک قطعیت است.
 
وی در ادامه گفت که شهادت قاسم سلیمانی پایان امیدها برای پیدا کردن راه حل دیپلماتیک میان تهران و واشنگتن و مرگ دیپلماسی با ایران است.
 
این سناتور جمهوری‌خواه خاطر نشان کرد: من هیچ راهی برای خروج از این (وضعیت) نمی‌بینم.
رند پال در پاسخ به این سوال که آیا ترامپ مرتکب اشتباه شده است، گفت: من فکر می‌کنم که او مشاوره بد گرفته است. اگرچه او جان بولتون را بیرون کرده اما این بولتون است که خوشحالی می‌کند، کف می‌زند و بالا و پایین می‌پرد زیرا این چیزی است که او خواهانش بود تا یک اقدام چشمگیر انجام و یکی از فرماندهان اصلی‌شان کشته شود. از نظر من این اقدام می‌تواند پیامدهای ناخواسته داشته باشد.
 
وی همچنین تصریح کرد: هیچ‌کس با عقل سالم فکر نخواهد کرد که این اقدامات به مذاکرات منجر خواهد شد. بنابراین وقتی وزیر خارجه پمپئو می‌گوید "با فشار حداکثری می‌خواهیم آنها را به میز مذاکره بازگردانیم" فقط یک کودک خام و یا کسی که مرگ مغزی شده باشد ممکن است فکر کند که ایران بعد از خروج آمریکا از برجام - بازگشت تحریم ها و کشتن فرمانده ارشد نظامی‌شان ممکن است برای مذاکره با آمریکا تمایل نشان دهد.
 
سناتور پال ادامه داد: آنچه اکنون باید انتظار داشت درگیری نظامی است. از نظر من هر کسی که در این باره صحبت می‌کند این انتظار را دارد که آنچه ما درقبال ایران انجام داده‌ایم به مناقشه نظامی منجر می‌شود.
 
مطالب مرتبط