هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 21 مرداد 1399
ساعت 05:03
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 17 دى 1398 ساعت 10:26
سه شنبه 17 دى 1398 10:20 ساعت
2020-1-7 10:26:03
شناسه خبر : 332755

یکی از راه های علاقه مند شدن به کتاب الکترونیک و خريد كتاب، آغاز به خواندن کتاب های پرطرفدار سرتاسر دنیاست. در اصل شما برای اینکه بخشی از ذهن خود را طالب کتاب کنید، می بایست به یک استاندارد ابتدایی از کتاب خوانی برسید. گاهی همراه شدن با جریان علایق بخش وسیعی از افراد مختلف، بد نیست. در حقیقت، استفاده از تجربیات دیگران در کتاب خوانی بهتر از ناآگاهانه انتخاب کردن است و این قدرت به اشتراک گذاری در بستر کتاب دیجیتال را به نمایش می گذارد.

این موضوع کمک می کند تا پیدا کردن ژانر دلخواه و مجموعه کتاب هایی که با دیدن جلدشان سر ذوق می آیید، چندان هم سخت نباشد. بدانید قلم کدام نویسنده را می پسندید؟ و کدام موضوع برایتان همیشه تازه است؟ اما شاید از خودتان بپرسید که خواندن کتاب های پرطرفدار دنیا، چه ارتباطی با علاقه مندی به کتاب الکترونیک دارد؟ با ما همراه باشید.

 

کتاب الکترونیک

ارتباط میان علاقه مند شدن به کتاب‌خوانی با کتاب الکترونیک!

در اصل، کتاب الکترونیک و کتاب های صوتی در دسترس ترین گزینه به شمار می آیند که در محدودیت های مکانی کمک‌مان می کنند. این دو گزینه را می توانید همه جا به دنبال خود ببرید. داخل یک مترو شلوغ یا سفری طولانی.

البته این نکته نیز حائز اهمیت است که کتاب الکترونیک برای آن دسته از افرادی که علاقه مند به پرداخت هزینه گزاف بابت طراحی جلد کتاب، کاغذ و غیره نیستند مناسب است. شما با خرید کتاب های صوتی و کتاب دیجیتال تنها هزینه‌ای را بابت احترام به حق نشر اثر پرداخت می کنید.

البته نباید از امکان خواندن کتاب های رایگان هم غافل شویم. این مزیتی است که در رابطه با کتاب چاپی به چشم نمی خورد؛ حتی اگر دست دوم و قدیمی نیز باشند. این گزینه های در دسترس بودن و ارزان بودن می تواند دست کم یک بار هر شخصی را ترغیب به خواندن کتاب کند. با توجه به اینکه ابزارهای ارائه شده برای خواندن کتاب الکترونیک کم نیستند و می توانند برای افزایش سرانه مطالعه یک کشور یا یک جامعه نیز موثر باشند. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که کتاب های معرفی شده در ادامه این مطلب از بین آمار ارائه شده توسط سایت گودریدز انتخاب شده اند.

کتاب غرور و تعصب اثر جین آستن

خب، اکنون وقت آشنایی با پردانلودترین و پرفروش ترین کتاب های دنیا برای شروع یک کتاب خوانی خوب است. اولین کتابی که قصد معرفی آن به شما را داریم کتاب غرور و تعصب است. این اثر جین آستن همواره مورد توجه بسیاری از افراد در سراسر دنیا بوده است.

اگر قصد خواندن رمان های عاشقانه، رفتاری و ارزشی و داستانی را دارید، می توانید به سراغ این رمان بروید. غرور و تعصب یکی از محبوب‌ترین رمان‌های زبان انگلیسی است و از لحظه انتشارش حتی به لیست درجه دوم برای مطالعه افراد مختلف، منتقل نشده است. اگر اهل مطالعه هستید و می خواهید شروعی داستان گونه داشته باشید این کتاب را انتخاب کنید.

 

کتاب دیجیتال

 

 

کتاب 1984 اثر جورج اورول

یکی از مهمترین آثار جورج اورول را می توانیم همین کتاب بدانیم. کتابی که فارغ از محبوب بودن و مهم بودنش می تواند دید خواننده را از یک نقطه کوچک و محدود قابل تصور دچار نوسان کرده و در نهایت آن را میان ناباوری رها کند. جورج اورول برای نوشتن این کتاب زمان زیادی صرف کرد و می توان به جرات گفت که بابت نگارش همین کتاب رنج و دشواری سختی را تحمل نمود.

این کتاب هجو سیاسی نویسنده را از دنیای استبدادی، اداری و یک تلاش ضعیف برای پیدا کردن فردیت ارائه می دهد. اگر احساس می کنید که به کتاب های پادآرمان شهر علاقه مند هستید، می توانید شروع خوب و کمی طوفانی را با این کتاب داشته باشید. این اثر به صورت کتاب الکترونیک و کتاب صوتی در دسترس خوانندگان است.

کتاب جنایات و مکافات اثر فیودور داستایفسکی

این کتاب یکی از الهام بخش ترین کتاب های دنیا در قالب ژانر داستان تاریخی و معمایی، فلسفه است که به شما این امکان را می دهد تا به پیشواز کتابخوانی دیجیتال مفید و موثر بروید. این کتاب در 45 سالگی نویسنده به رشته تحریر در آمده و جنایت به همراه مکافات پس از آن را به خوبی به تصویر می کشد.

جنایاتی که می توانند در نگاه اول ترسناک و در نهایت بسیار آموزنده باشند. البته توصیف این کتاب در چند کلمه امکان پذیر نیست و بار معنایی آن در درک گوهر وجود انسان با خوانش کامل همراه می شود. اگر قصد دارید پای فلسفه و روانشناسی ذهن پیچیده انسان را وارد روند مطالعاتی خود کنید، پیشنهاد می کنیم این کتاب را در کتابخانه‌ی کتاب الکترونیکی خویش بگنجانید.

 

خرید کتاب

کتاب صد سال تنهایی اثر گابریل گارسیا مارکز

آیا می توان کتاب‌خوان شد (بود) و از صد سال تنهایی مارکز غافل ماند؟ کتاب صد سال تنهایی مشهورترین اثر این نویسنده است و می توان آن را کتابی جاویدان در ژانر رئالیسم جادویی، داستانی حماسی و سرگذشت خانوادگی دانست. شاید با خواندن نام اسامی شخصیت های کتاب در ابتدا کمی گیج شوید، اما نگران نباشید. مطمئن باشید که پس از عبور از چندین صفحه آن، نمی توانید نیمه تمام رهایش کنید. نویسنده برای نوشتن این کتاب برای به تصویر کشیدن میل به تنهایی و نیاز به عشق، زمان زیادی در انزوا صرف کرده است و می توان آن را موفقیت بزرگی در دنیای ادبیات داستانی دانست. صد سال تنهایی جزء آن دسته از کتاب هایی است که هرگز تکراری نمی شود، زمان بر روی آن اثر منفی نخواهد گذاشت و از همه مهمتر اینکه بعد از خواندنش، مطالعه آن را به همه پیشنهاد خواهید کرد.

 

کتاب بیگانه اثر آلبر کامو

آلبر کامو جزء آن دسته از نویسندگانی است که نمی توان با خواندن یکی از آثارش، نام او و جستجو برای دیگر کتاب هایش را به دست فراموشی سپرد. اگر می خواهید شروع مناسبی با آثار این نویسنده محبوب داشته باشید، به سراغ کتاب بیگانه بروید. ژانر این کتاب جنایی، فلسفی است و در واقع توصیف آن در حد چند خط کوتاه کاری دشوار است؛ اما آنچه که مسلم است توانایی و کنترل نویسنده بر روی ارتباط میان دو بخش جداگانه کتاب برای به تصویر کشیدن مفاهیم ابسورد به صورت داستانی است.

در صورتیکه می خواهید دسترسی آسانتری به کتاب های برتر نامبرده و بسیاری دیگر از عناوین مهم در قالب کتاب الکترونیک داشته باشید، پیشنهاد می کنیم سری به سایت کتابچین بزنید. طبیعی است که با شروع خواندن کتاب های نامبرده، کتاب‌خوانی بخش انکار ناپذیری از زندگی‌تان خواهد شد.