هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 15 دى 1398 ساعت 18:00
يكشنبه 15 دى 1398 17:58 ساعت
2020-1-5 18:00:27
شناسه خبر : 332728
دبیرکل حزب‌الله  اعلام کرد: اسرائیل جرأت نکرد سردار سلیمانی را به شهادت برساند، به همین سبب به آمریکا روی آورد.
دبیرکل حزب‌الله اعلام کرد: اسرائیل جرأت نکرد سردار سلیمانی را به شهادت برساند، به همین سبب به آمریکا روی آورد.

گروه بین‌الملل - رجانیوز: سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان، در مراسم یادبود برای شهیدان سردار قاسم سلیمانی و حاج ابومهدی المهندس و شماری از فرماندهان مقاومت در بیروت درباره اقدام جنایتکارانه آمریکا در ترور مجاهدان اسلام سخنرانی کرد.

 

در ابتدای این مراسم شرکت‌کنندگان در این مراسم شعار «حاج قاسم شهادتت مبارک» سردادند.

 

سید حسن نصرالله در سخنرانی خود گفت: امروز مراسم یادبود و بزرگداشت فرمانده اسلامی و جهادی بزرگ هستیم که همانا حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، فرماندهی بزرگ و مجاهدی عزیز و دیگر شهدای ایرانی و عراقی هستیم که در جنایت اخیر به درجه شهادت نایل آمدند.

 

او افزود: تاریخ شهادت سردار سلیمانی نقطه سرنوشت‌سازی بین دو مرحله از تاریخ است. این تاریخ جدید نه تنها در ایران و عراق بلکه برای همه منطقه خواهد بود. سردار سلیمانی هدف خود را با شهادت در شب جمعه گذشته محقق کرد، زیرا این هدف شخصی وی بود.

 

دبیرکل حزب‌الله لبنان اضافه کرد: بیشترین کاری که دشمن می‌تواند انجام دهد، کشتن ماست و بهترین هدفی که به دنبال آن هستیم، شهادت است. در نتیجه ما شکست نمی‌خوریم. فرماندهان بزرگ معمولا شهادت را برای خود می‌خواهند و برای امت خیر و زندگی و رفاه و سعادت دنیوی و اخروی و عزت و کرامت و قدرت و بازدارندگی را می‌خواهند.

 

سید حسن نصرالله تصریح کرد: حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس به ویژه در سال‌های اخیر عاشق شهادت بودند. کسانی که در جبهه‌های جنگ بین گلوله‌ها و ترکش‌ها مبارزه می‌کردند نگران بودند که مبادا شهید نشوند.

 

او در ادامه سخنرانی خود گفت: روز شهادت این دو بزرگوار روز پیروزی مقاومت و محور مقاومت است و الگوی جدیدی برای پیروزی خون بر شمشیر خواهد بود.

 

دبیرکل حزب‌الله افزود: ما در برابر جنایت علنی و واضح و روشن قرار داریم؛ زیرا طرفی که دستور اجرای این جنایت را صادر و آن را اجرا کرد، به آن اذعان هم کرد.

 

سید حسن نصرالله به تلاش‌های ناکام برای ترور فرمانده سپاه قدس هم اشاره کرد و گفت: آخرین تلاش‌ها برای ترور شهید سلیمانی در کرمان صورت گرفت و گروهی که به دنبال ترور وی بودند، بازداشت شدند.

 

او افزود: ترامپ در خصوص ایران هیچ دستاوردی کسب نکرد، به طوری که تحریم‌ها و خروجش از توافق هسته‌ای فایده‌ای نداشت. طرح ترامپ در سوریه با شکست مواجه شد و آخرین اتفاقی که روی داد، خیانت وی به متحدان خود یعنی نیرو‌های قسد در شرق فرات بود. جنایت ترور در حالی صورت گرفت که ترامپ به سمت انتخابات ریاست‌جمهوری پیش می‌رود؛ بی‌آنکه هیچ دستاوردی کسب کند. ترامپ به جایی رسید که سران کشور‌های اروپایی برای برگزاری دیدار بین او و روحانی میانجی‌گری می‌کنند؛ اما روحانی با آن مخالفت کرد.

 

دبیرکل حزب‌الله اضافه کرد: به سبب مقاومت فلسطینیان، ترامپ در اجرایی کردن معامله قرن با شکست مواجه شد. طرح واقعی ترامپ در عراق تسلط بر نفت این کشور است. ترامپ اذعان کرد کسانی که پیش از وی در دولت آمریکا روی کار بودند، داعش را ایجاد کردند تا از این طریق بهانه‌ای برای باقی ماندن آمریکا در عراق داشته باشند. ترامپ با شکست طرح خود در عراق مواجه شد؛ زیرا به سبب مقاومت مردم عراق و حمایت مرجعیت، داعش از بین رفت.

 

سید حسن نصرالله در ادامه به عشق شهید قاسم سلیمانی به شهادت در راه خدا اشاره کرد و گفت: حاج قاسم زمانی که به یاد شهدا می‌افتاد گریه می‌کرد و در بسیاری از دیدار‌ها به من می‌گفت سینه من از شوق به خدا و برای دیدار با شهدا تنگ شده است. برادران و دوستان و عزیزانی که با او زندگی می‌کردند و درکنار آن‌ها می‌جنگید و به همراه آن‌ها درد می‌کشید، اکثر آن‌ها شهید شدند او بسیار مشتاق بود به دوستان شهیدش بپیوندد. من به خانواده سردار سلیمانی می‌گویم آنچه که باید مایه همدردی شما و مایه تسلی خاطر شما شود این است که پدر شما بزرگترین اهداف را محقق کرد و به بالاترین آرزوهایش رسید. 

 

او درباره نایب‌رئیس الحشد الشعبی عراق هم گفت: ابومهدی المهندس دو ماه پیش در کنار من و میهمان من در ضاحیه بیروت آرزوی شهادت می‌کرد. دیدار من و ابومهدی المهندس چندین ساعت طول کشید که در آخر این دیدار به من گفت: سید، گویا درگیری با داعش در عراق به پایان نزدیک شده است و کسانی که باید به شهادت می‌رسیدند، شهید شدند و من باقی ماندم و عمرم طولانی شده است و مو‌های سر و محاسنم سفید شده است برای من دعا کن تا عاقبت کار من شهادت باشد. از این رو به خانواده او نیز تسلیت عرض می‌کنم. 

 

سید نصرالله تاکید کرد: شهید سلیمانی و المهندس دو عامل مهم در پایان دادن به نبرد علیه داعش بودند؛ در نتیجه بهانه آمریکا از بین رفت. این شهادت برای حاج قاسم و حاج ابومهدی مبارک و همه همرزمان شریف و مجاهد عراقی و ایرانی آن‌ها مبارک باشد.

 

دبیرکل حزب‌الله در ادامه گفت: پس از پایان نبرد داعش، نتایج انتخابات پارلمانی عراق نشان از پیروزی کسانی داشت که تسلیم سلطه آمریکا نمی‌شدند. دولت عراق که پس از برگزاری انتخابات تشکیل شد، آمریکایی‌ها را آزرده خاطر کرد. دولت عراق با مشارکت در حمله علیه ایران و از بین بردن آرمان فلسطین مخالفت کرد. دولت عادل عبدالمهدی به چین رفت و با بستن مرز‌های سوریه مخالفت کرد، آمریکایی‌ها خشمگین شدند. آمریکایی‌ها پس از آنکه دولت عراق به چین رفت، احساس کردند عراق را از دست خواهند داد.

 

او به سیاست تفرقه‌افکنانه و مداخله‌جویانه آمریکا در منطقه هم اشاره کرد و گفت: آمریکایی‌ها اخیرا تلاش کردند بین ملت عراق فتنه ایجاد کنند و آن را به سمت جنگ داخلی سوق دهند. آمریکایی‌ها از طریق عوامل خبیث خود تلاش کردند بین ملت‌های ایران و عراق فتنه ایجاد کنند. هوشیاری عراق و رهبری مرجعیت مانع از تحقق اهداف آمریکا علیه ملت عراق و ایران شد. 

 

سید حسن نصرالله درباره اقدام تجاوزکارانه آمریکا در عراق هم گفت: پس از حمله به سفارت آمریکا در بغداد، هواپیما‌های آمریکا بدون مجوز رسمی، شروع به پرواز در آسمان بغداد کردند.

 

او افزود: آمریکایی‌ها از طریق ترور اخیر، جنگ جدیدی در منطقه آغاز کردند. ترامپ می‌داند که جنگ با ایران، خطر بسیار بزرگی است.

 

دبیرکل حزب‌الله در ادامه گفت: شهید سردار قاسم سلیمانی ابتدای امسال مرا دید و تمرکز رسانه‌ای آمریکا علیه وی را به اطلاع وی رساندم. به سردار سلیمانی گفتم این تمرکز رسانه‌ای آمریکا نشان دهنده هدف آمریکا برای ترور وی است. وی خواستار دعا برای تحقق این موضوع شد. سردار سلیمانی در برابر همه طرح‌های آمریکا علیه مقاومت در منطقه و جهان ایستاد.

 

او گفت: ترامپ در طرح‌های خود در ونزوئلا، کوبا، کره شمالی، چین، روسیه و ... شکست خورد. ترامپ همواره در سیاست خارجی خود از سه موضوع سخن می‌گوید از جمله ۴ میلیارد دلاری که از سعودی گرفته است.

 

دبیرکل حزب‌الله در ادامه سخنرانی خود درباره جنایت اخیر آمریکا اعلام کرد: اسرائیل جرأت نکرد سردار سلیمانی را به شهادت برساند، به همین سبب به آمریکا روی آورد. آمریکایی‌ها امیدوار بودند ایران، عراق و محور مقاومت را خوار کنند و روابط مستحکم آن‌ها را از بین ببرند.

 

سید نصرالله درباره نحوه جنایت آمریکا در عراق هم گفت: آمریکا به طور وحشیانه‌ای خودروی حامل حاج قاسم سلیمانی و همراهان او را هدف حملات هوایی قرار داد. آمریکایی‌ها از ترور آشکار و حمله مستقیم به سردار سلیمانی، اهداف سیاسی داشتند. این دو فرمانده عزیز و همراهانشان  در این حملات به شهادت رسیدند بطوری که تشخیص پیکر‌های قطعه‌قطعه شده آن‌ها، از یکدیگر آسان نبود.

 

او در ادامه گفت: دو طرح وجود دارد؛ نخست طرح تسلط آمریکا و اسرائیل بر مقدسات، ثروت‌ها و نفت ما و دیگری، طرح مقاومت، استقلال و حفظ ثروت‌های ماست.

دبیرکل حزب‌الله افزود: قصاص عادلانه چیست؟ کفش قاسم سلیمانی ارزشش از سر ترامپ بیشتر است.

 

روز جمعه سپهبد قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه، سردار سرتیپ پاسدار حسین پورجعفری، سرهنگ پاسدار شهروز مظفری نیا، سرگرد پاسدار هادی طارمی، سروان پاسدار وحید زمانی نیاو و ابومهدی المهندس، فرمانده الحشد الشعبی عراق، و تعدادی دیگر از مجاهدان این سازمان در حمله وحشیانه آمریکا به فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.

 

این خبر در حال تکمیل است...