هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 6 مهر 1399
ساعت 09:30
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 15 دى 1398 ساعت 14:42
يكشنبه 15 دى 1398 14:33 ساعت
2020-1-5 14:42:58
شناسه خبر : 332715
رئیس کمیته عالی انقلاب یمن خواستار پاسخ سریع ایران به آمریکا در پی شهادت سردار «قاسم سلیمانی» شد و گفت، تأخیر در این پاسخ به نفع ایران نیست.
رئیس کمیته عالی انقلاب یمن خواستار پاسخ سریع ایران به آمریکا در پی شهادت سردار «قاسم سلیمانی» شد و گفت، تأخیر در این پاسخ به نفع ایران نیست.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از دانشجو، «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن درباره هرگونه تأخیر در پاسخ به اقدام اخیر آمریکا هشدار داد.
 
محمد علی الحوثی در توییتر نوشت: ایران با توجه به امکاناتی که دارد از پاسخ ناتوان نیست، اما تأخیر در این پاسخ به نفع ایران نیست و حوصله به خرج دادن در پاسخ کمکی به این کشور نمی‌کند. کسی که اولویت‌ها را درک می‌کند اهمیت حرکت عملی سریع و مسؤولانه به دور از جنگ لفظی را می‌داند. صلح را انسان‌های ضعیف نمی‌سازند و پیروزی را دست‌های لرزان به دست نمی‌آورند.
 
الحوثی پیشتر نیز در توییتی شهادت «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی سپاه قدس ایران و «ابومهدی المهندس» جانشین فرمانده الحشد الشعبی را به سران ایران و عراق و ملت‌های این دو کشور تسلیت گفته و اعلام کرده بود، این ترور محکوم است و پاسخ سریع و مستقیم، راه‌حل آن است.
 
آمریکا بامداد سیزدهم دی ماه (سوم ژانویه) با حمله پهپادی، قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس جانشین فرمانده الحشدالعشبی عراق را در فرودگاه بغداد شهید کرد.
 
پیکر سردار قاسم سلیمانی شنبه (دیروز) در برخی شهر‌های عراق تشییع شد و امروز وارد ایران شد.