هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 27 اسفند 1398
ساعت 00:05
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 12 دى 1398 ساعت 10:53
پنجشنبه 12 دى 1398 10:50 ساعت
2020-1-2 10:53:50
شناسه خبر : 332584
وزیر سابق اطلاعات گفت: تنها ۲۰ درصد از مشکلات اقتصادی کشورمان مربوط به تحریم‌ها است و با توانایی داخلی می‌توانیم از این شرایط عبور کنیم، اما برخی مسئولان نمی‌خواهند علم و دانش جوانان کشورمان را باور کنند.
وزیر سابق اطلاعات گفت: تنها ۲۰ درصد از مشکلات اقتصادی کشورمان مربوط به تحریم‌ها است و با توانایی داخلی می‌توانیم از این شرایط عبور کنیم، اما برخی مسئولان نمی‌خواهند علم و دانش جوانان کشورمان را باور کنند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از دانشجو، حیدر مصلحی وزیر سابق اطلاعات در مراسم گرامیداشت شهید فتنه88 «حسین غلام کبیری» که در مسجد امام حسین(ع) شهرری برگزار شد، اظهار کرد: شهدا زنده هستند و خانواده و جامعه را مدیریت می‌کنند و در موقعیت‌های حساس نیز تاثیر می‌گذارند.
 
وی گفت: شهید غلام کبیری از شهدای امنیت کشور است که در سال 88 در مبارزه با فتنه‌گران به شهادت رسید.
 
وزیر سابق اطلاعات با اشاره به اغتشاشات اخیر در کشور بیان کرد: نقشه‌های دشمنان تمامی ندارد، همه این اغتشاشات به خاطر ایجاد اختلال در انتخابات است و حتی برای بهمن ماه نیز برنامه‌ریزی کرده‌اند که مردم فهیم کشورمان با بصیرت و آگاهی خود اجازه نمی‌دهند، به نتیجه برسد.
 
مصلحی با اشاره به اینکه از اول انقلاب بحث نفوذ دشمن وجود داشت، تصریح کرد: دشمنان با پروژه نفوذ می‌خواهند مردم، مسئولان و نخبگان در تصمیم‌گیری دچار اشتباه محاسباتی شوند و برای این موضوع تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند.
 
وی با اشاره به توانایی‌های مردم کشورمان گفت: برخی مسئولان نمی‌خواهند توانایی، علم و دانش جوانان انقلابی را باور کنند و با شعار «ما نمی‌توانیم» سعی دارند به بیگانگان وابسته شوند.
 
وزیر سابق اطلاعات ادامه داد: تنها 20 درصد از مشکلات اقتصادی کشورمان مربوط به تحریم‌ها است و لذا ما می‌توانیم با تکیه بر توانایی‌های داخل کشور و با کار و تلاش مضاعف و ریسک‌پذیری از شرایط نامناسب اقتصادی عبور کنیم.
 
مصلحی با اشاره به کسانی که وعده دادند و امروز به بهانه اینکه در شرایط جنگ هستیم به وعده‌های خود عمل نمی‌کنند، گفت: اگر در جنگ هستیم حالت جنگی به خود بگیرید و از پشت میزها تکان بخورید، مردم را فریب ندهید، در شرایط جنگ که نباید کارگران بیکار شوند و نارضایتی عمومی ایجاد شود.
 
وی در ادامه به وعده‌های دروغ دشمن اشاره کرد و افزود: سه سال پیش در جریان مذاکرات برجام اعلام کردند که 2 میلیارد دلار آزاد و به داخل کشور وارد می‌شود که این پول از سوییس به هلند منتقل شد و پس از انتقال به چند کشور اروپایی، اکنون در عمان است و حتی یک سِنت آن وارد کشورمان نشده است.
 
وزیر سابق اطلاعات با بیان اینکه دشمن در چهل سال انقلاب انواع توطئه‌ها را اعمال کرده است، گفت: در بحث اغتشاشات، قشر ضعیف را به بهانه مطالبه‌گری به خیابان آوردند که به دنبال آن ضد انقلاب‌ها و سلطنت‌طلب‌ها نیز وارد میدان شدند و مردم وقتی فهمیدند که دشمن اصل نظام را هدف قرار داده است، کنار رفتند.
 
مصلحی درباره وضعیت کشور عراق بیان کرد: همانگونه که نیروهای حشدالشعبی عراقی داعش را نابود کردند، قطعا آمریکا را هم بیرون می‌کنند.
 
وی در پایان یادآور شد: هدف امام خمینی(ره) از ایجاد انقلاب تحقق سه موضوع مهم بود؛ اول تشکیل حکومت اسلامی در ایران که با تمام سختی‌ها به نتیجه رسید، دوم بیداری اسلامی در دنیای اسلام که امروز در حال شکل گرفتن است و سوم زمینه‌سازی برای ظهور منجی بشریت حضرت مهدی(عج) و ایجاد حکومت جهانی اسلامی است.