هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 12 فروردين 1399
ساعت 04:24
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 12 دى 1398 ساعت 10:42
پنجشنبه 12 دى 1398 10:36 ساعت
2020-1-2 10:42:31
شناسه خبر : 332578
منابع وابسته به دولت دست نشان دهنده سعودی در یمن از کشته شدن چهار نفر از نیروهای عبد ربه منصور هادی به دست نیروهای شورای انتقالی جنوبی مورد حمایت امارات در استان ابین در جنوب یمن خبر دادند.
منابع وابسته به دولت دست نشان دهنده سعودی در یمن از کشته شدن چهار نفر از نیروهای عبد ربه منصور هادی به دست نیروهای شورای انتقالی جنوبی مورد حمایت امارات در استان ابین در جنوب یمن خبر دادند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از اسپوتنیک، منابع وابسته به دولت دست نشان دهنده سعودی در یمن از کشته شدن چهار نفر از نیروهای عبد ربه منصور هادی به دست نیروهای شورای انتقالی جنوب مورد حمایت امارات در استان ابین در جنوب یمن خبر دادند.
 
این منابع بیان کردند: نیروهای شورای انتقالی با قرار دادن کمینی در شهر المحفد در شمال شرقی استان ابین، چهار نفر از نیروهای وابسته به عبد ربه منصور هادی را کشتند.
 
این درگیری‌ها اندکی پس از ترور اعضای ارشد شورای انتقالی در شهر المحفد رخ می‌دهد.
 
گفتنی است که ساعتی قبل منابع یمنی اعلام کردند که شورای انتقالی جنوب یمن، فعالیت نمایندگان خود در همه کمیته‌های ویژه اجرای توافق ریاض که با دولت دست نشانده سعودی در یمن امضا شده را به حال تعلیق درآورده است.
 
این منابع بیان کردند که نمایندگان شورای انتقالی جنوبی یمن، امروز فعالیت خود در کمیته‌های ویژه اجرای توافق ریاض را در اعتراض به تشدید تحرکات شبه نظامیان اخوان المسلمین علیه افراد قبیله لقموش در شبوه به حال تعلیق درآورده اند.
 
منابع مذکور افزودند: این اقدام شورای انتقالی دو روز پس از آن رخ می‌دهد که شبه نظامیان وابسته به اخوان المسلمین یمن حمله نظامی به قبیله لقومس در استان شبوه انجام دادند.
 
گفتنی است که توافقنامه ریاض میان دولت دست نشانده سعودی در یمن و شورای انتقالی جنوب این کشور که تحت حمایت امارات متحده عربی قرار دارد، طی مراسمی در شهر ریاض پایتخت عربستان سعودی در نوامبر گذشته به امضا رسیده بود. محمد بن سلمان ولیعهد سعودی از این توافق به عنوان گامی به سوی راهکار سیاسی یمن یاد کرده بود.