هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 15 فروردين 1399
ساعت 12:56
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 12 دى 1398 ساعت 10:40
پنجشنبه 12 دى 1398 10:36 ساعت
2020-1-2 10:40:55
شناسه خبر : 332577
فرمانده نیروی دریایی ارتش بر ادامه برگزاری رزمایش های مرکب با دو کشور چین و روسیه و همچنین کشورهای حاشیه اقیانوس هند و منطقه تاکید کرد و اظهار داشت: برای سال آینده رزمایشی را که امسال برگزار کردیم دوباره به اجرا خواهیم گذاشت.
فرمانده نیروی دریایی ارتش بر ادامه برگزاری رزمایش های مرکب با دو کشور چین و روسیه و همچنین کشورهای حاشیه اقیانوس هند و منطقه تاکید کرد و اظهار داشت: برای سال آینده رزمایشی را که امسال برگزار کردیم دوباره به اجرا خواهیم گذاشت.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم،‌  امیردریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در برنامه بحث روز گروه سیاسی رادیو ایران با اعلام جزئیاتی از رزمایش اخیر نیروهای دریایی سه کشور ایران ، روسیه و چین گفت: در زمان برگزاری رزمایش گفته شده نیروهای فرامنطقه ای به ویژه امریکایی ها تنها کاری که می توانستند انجام دهند دور شدن و رصد رزمایش به وسیله پرواز پرنده های جاسوسی بود.
 
وی در همین باره افزود: در هنگام برگزاری رزمایش دریایی مرکب ایران، روسیه و چین امریکایی ها و هم پیمانانشان یک نشست اضطراری برگزار کردند که هدف آن ایجاد خدشه در سیر رزمایش ما با دو کشور هم پیمانمان بود. اما با عملیات فریبی که انجام دادیم برنامه های آنها به هم ریخت.
 
خانزادی تصریح کرد: ما در نزدیکی منطقه رزمایش اخیر، یک کنش عملیاتی شامل پرتاب  پرتاب اژدر و موشک های گوناگون را هم داشتیم.
 
وی در بخش دیگری از این گفتگو، از افتتاح دو مجموعه فوق تخصصی درمانی در بندرعباس و کنارک خبر داد و افزود: ان شاءالله در دهه فجر دو بیمارستان فوق تخصصی 96 و 128 تخت خوابی را در بندرعباس و کنارک افتتاح خواهیم کرد که این دو مرکز درمانی با بهره گیری از ظرفیت نیروهای توانمند حوزه بهداشت و درمان نیروی دریایی ارتش به بهره برداری خواهد رسید.
 
دریادار خانزادی بر ادامه برگزاری رزمایش های مرکب با دو کشور چین و روسیه و همچنین کشورهای حاشیه اقیانوس هند و منطقه نیز تاکید کرد و اظهار داشت: برای سال آینده رزمایشی را که امسال برگزار کردیم دوباره به اجرا خواهیم گذاشت.
 
فرمانده نداجا درباره توان بالای نیروی دریایی در جهت کمک به اقتصاد کشور خاطرنشان کرد: به منظور حفظ امنیت تردد کشتیرانی در آبهای آزاد تاکنون 64 ناوگروه از سوی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به خلیج عدن و باب المندب اعزام شده اند و بزودی شصت و پنجمین ناوگروه ما برای دفاع از خطوط ارتباطی دریایی ما به خلیج عدن اعزام خواهد شد همچنین ان شاءالله در همین ایام الحاق اولین ناو مین شکار تمام ایرانی به نیروی دریایی را نیز خواهیم داشت و امیدواریم همزمان  ناو موشک انداز زره را نیز در روز های گرامیداشت دهه مبارک فجر به ناوگان نیروی دریایی ارتش بپیوندد.
 
امیرخانزادی با قدردانی از مجموعه صنایع دریایی وزارت دفاع عنوان کرد: به همت دوستان عزیزمان در مجموعه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ناوشکن جدید دنا که قرار بود در اسفندماه تحویل نیروی دریایی ارتش شود با کاری جهادی ان شاءالله دردهه فجر امسال به نیروی دریایی ارتش ملحق خواهد شد.
 
فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به همزمانی روزهای برگزاری رزمایش مشترک ایران و روسیه و چین با ایامی که دشمن در صدد ایجاد بلوا و آشوب به بهانه چهلم کشته شدگان حوادث اخیر هم بود تصریح کرد : یکی از دلایل تمسک آنها به فتنه انگیزی در کشور ما ناامید شدن از رویارویی نظامی با جمهوری اسلامی ایران است . زیرا توان بالای نیروهای مسلح موجب شده تا لشگرکشی های دشمنان ما به ویژه امریکا به منطقه کارکرد خود را ازدست دهد و آنها نیز همانند انگلیسی ها بزودی مجبور به ترک این منطقه خواهند شد.
 
وی تحریم های نظامی را موضوعی خنده دار خواند و تصریح کرد: ما اکنون در وضعیتی هستیم که واقعا تحریم های نظامی برایمان همانند یک شوخی تبدیل شده زیرا با استفاده از ظرفیت های بومی اکنون قدرت های جهانی از جمله امریکا هم به این باور رسیده اند که جمهوری اسلامی ایران در عرصه دفاعی به یک قدرت بزرگ تبدیل شده است.
 
دریادار خانزادی همچنین رزمایش اخیر را موضوعی مهم دانست و گفت: در کنار کارکردهای تاکتیکی و عملیاتی این رزمایش جنبه راهبردی برای ما داشت زیرا نشان داد که جمهوری اسلامی ایران توان ایجاد ائتلاف سازی در برابر ائتلاف های ناکارآمد غربی را دارد. اکنون بلوک جدیدی از قدرت ایجاد شده که مانع تحقق خواسته‌های جبهه غربی در عرصه بین المللی شده است.