هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 10 بهمن 1398
ساعت 11:12
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 12 دى 1398 ساعت 09:47
پنجشنبه 12 دى 1398 09:21 ساعت
2020-1-2 09:47:22
شناسه خبر : 332566
منابع یمنی از سرنگونی یک پهپاد دیگر متجاوزان سعودی در جیزان خبر دادند.
منابع یمنی از سرنگونی یک پهپاد دیگر متجاوزان سعودی در جیزان خبر دادند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از العهد، پدافند هوایی یمن یک پهپاد دیگر متجاوزان سعودی را هدف قرار داد.
 
این پهپاد در جیزان به دست پدافند ارتش و کمیته‌های مردمی یمن سرنگون شده است.
 
گفتنی است که روز گذشته سخنگوی نیروهای مسلح یمن از سرنگونی یک فروند پهپاد ائتلاف سعودی در استان الحدیده واقع در غرب یمن ساعاتی پس از سرنگونی یک فروند پهپاد این ائتلاف در استان صعده واقع در شمال یمن خبر داده بود.
 
سرتیپ یحیی سریع گفته بود: پدافند هوایی یمن توانست یک فروند پهپاد جاسوسی از نوع karayel متعلق به رژیم سعودی را در آسمان منطقه الصلیف در استان الحدیده سرنگون نماید. این پهپاد جاسوسی با یک فروند موشک زمین به هوا و حین انجام اقدامات خصمانه در الحدیده و نقض توافقنامه سوئد ساقط گردید.ورود به حریم هوایی یمن دیگر مجاز نیست و این اقدام سرآغاز سال پدافند هوایی است.
 
این در حالی است که پدافند یمن پیش از این هم از سرنگونی یک هواپیمای جاسوسی ائتلاف تحت سرکردگی آل سعود در استان صعده خبر داده بود.
 
یک منبع نظامی یمنی اعلام کرد: پدافند هوایی یک هواپیمای جاسوسی متجاوزان را که در حال اقدامات خصمانه در حریم هوایی رازح صعده بود، سرنگون کردند.
 
یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز گذشته اعلام کرده بود که پدافند یمن در سال ۲۰۱۹ حدود ۶۹ هواپیمای متجاوزان را سرنگون کرده است که ۵۳ عدد آن پهپاد جاسوسی، ۹ عدد پهپاد شناسایی و ۷ عدد آن جنگنده بوده است.