هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 11 دى 1398 ساعت 16:46
چهارشنبه 11 دى 1398 16:43 ساعت
2020-1-1 16:46:40
شناسه خبر : 332555
چاپ، هنوز یک روش تبلیغات بسیار موثر در دنیای امروز است چرا که مردم هنوز تمایل دارند که تراکت‌ها، بروشورها، کاتالوگ‌ها و موارد این چنین را ببینند تا بتوانند مرکز مورد نظر خود را برای انجام خدمات انتخاب کنند. نقشی که این محصولات تبلیغاتی در جلب اعتماد مردم دارند، قابل انکار نیست و مردم به طور ناخودآگاه با دیدن آگهی‌های چاپی ترغیب به خرید محصول یا خدمت می‌شوند. شرکت‌های بزرگ نیز با همین نگاه وارد عرصه رقابت می‌شوند و با هزینه‌های کلانی که در بخش چاپ انجام می‌دهند، خود را از حریفان پیش می‌اندازند. در این مطلب مروری بر چند مورد از این عناصر چاپی خواهیم داشت تا درک بهتری نسبت به آن‌ها داشته باشید و بتوانید راحت‌تر فرآیند چاپ محصولات خود را انجام بدهید.

کاتالوگ تبلیغاتی

کاتالوگ تبلیغاتی مجموعه‌ای از کاغذها است که حاوی اطلاعات مهمی در مورد کسب و کار شما است. بدون شک هر مشتری وقتی بداند که شما لیستی از خدمات خود را از پیش تهیه کرده‌اید و در اختیار او قرار می‌دهید، در ذهنش تصویری مثبت از شما ایجاد می‌شود چرا که می‌داند شما برای کار خود اهمیت قائل هستید. به همین دلیل است که کاتالوگ های تبلیغاتی یکی از مواردی است که آژانس‌های تبلیغاتی روی آن تاکید فراوانی دارند و آن را به کسب و کارها پیشنهاد می‌کنند.

طراحی کاتالوگ کاری زمان‌بر و نیازمند تخصص است. از آن جایی که شرکت‌ها معمولا هزینه استخدام یک طراح تخصصی را زیاد می‌دانند، ترجیح می‌دهند این کار را برون‌سپاری کنند و مراکز چاپ حرفه‌ای را برای این کار انتخاب می‌کنند. در صورتی که خود شما می‌خواهید کار طراحی را انجام دهید، می‌توانید از قالب‌های آماده استفاده کنید.

 

 

حین طراحی و چاپ کاتالوگ تبلیغاتی موارد زیادی را باید در نظر داشته باشید. از مهم‌ترین این موارد شناخت مشتری است. اگر شما مشتری خود را نشناسید، نمی‌توانید یک کاتالوگ تبلیغاتی موفق طراحی کنید. همچنین باید یک شناخت کلی از چهارچوب خدمت و کسب و کار خود داشته باشید تا بتوانید اطلاعات مربوطه را به خوبی در کاتالوگ تبلیغاتی منتقل کنید. سعی کنید سادگی را حین طراحی مدنظر داشته باشید و خلاقیت را نیز چاشنی کار خود کنید.

فولدر تبلیغاتی

فولدر یک نوع مقوای نگهدارنده است که می‌توانید آن را در انواع مختلف طراحی و چاپ کنید. چاپ فولدر قیمت زیادی ندارد و می‌توانید با یک بار طراحی، آن را چندبار چاپ و در کسب و کار خود استفاده کنید. داشتن فولدرهایی زیبا می‌تواند مشتری را جذب کار شما کند. وقتی یک مشتری بداند که کسب و کار شما حتی برای فولدرهای خود نیز وقت گذاشته و هزینه پرداخت کرده، قطعا به شما به عنوان یک کسب و کار حرفه‌ای نگاه می‌کند. همچنین این فولدرها می‌تواند بر کارکنان شما نیز تاثیر مثبت داشته باشد. از آن جایی که داشتن فضای کاری جذاب باعث می‌شود که کارکنان شما بازدهی بهتری داشته باشند، چاپ فولدرهایی زیبا که هرروز جلوی چشم کارکنان شما هستند نیز بخشی از تامین فضای کاری جذاب برای کارکنان محسوب می‌شود.

خدمات چاپ افست

چاپ افست نوعی چاپ است که مصارف زیادی دارد. در چاپ افست نخست آنچه را که باید چاپ شود بر روی صفحه‌ای فلزی به نام زینک منتقل می‌کنند، سپس این صفحه را با مواد شیمیایی طوری حساس می‌کنند که فقط نوشته‌ها و تصاویر آن، مرکب چاپ را به خود می‌گیرد. یکی از مزیت‌هایی که این روش دارد این است که برای چاپ‌هایی با تیراژ بالا به صرفه‌تر از چاپ دیجیتال است زیرا رنگ‌ها و مواد مصرفی آن کمتر است.

همچنین مزیت مهم دیگر این نوع از خدمات چاپ این است که می‌توانید از آن برای چاپ پارچه نیز استفاده کنید که در مورد چاپ دیجیتال ممکن نیست. با چاپ افست، می‌توانید طرح‌های مورد نظر خود را روی پلاستیک نیز چاپ کنید و دست شما را برای چاپ بر روی هر نوع سطحی باز می‌گذارد. همین ویژگی‌ها باعث شده که استفاده از چاپ افست در بسیاری از مشاغل پرکاربرد شود.

 

 

روتا پرینت یکی از مراکزی است که انواع خدمات چاپ را برای شما انجام می‌دهد. کافی است که اندازه، طرح، جنس کاغذ و موارد این چنینی را در اختیار این مرکز قرار بدهید تا انواع خدمات چاپ بروشور تبلیغاتی، تراکت، فولدر، برچسب، ساک‌دستی، پوستر تبلیغاتی، هولوگرام، پاکت‌نامه، ست اداری، کارت ویزیت، جعبه، لیبل و کاتالوگ را با کمترین قیمت در اختیار شما قرار بدهد.