هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 11 دى 1398 ساعت 14:58
چهارشنبه 11 دى 1398 14:50 ساعت
2020-1-1 14:58:54
شناسه خبر : 332548
عضو شورای شهر تهران: خط ایمنی لازم را ندارد و راه اندازی آن تحت فشار دولت صورت گرفته است. / خط متروی هشتگرد گلشهر از حداقل تجهیزات و استانداردهای ایمنی لازم برخوردار نیست و تکمیل نهایی آن به دست کم ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
عضو شورای شهر تهران: خط ایمنی لازم را ندارد و راه اندازی آن تحت فشار دولت صورت گرفته است. / خط متروی هشتگرد گلشهر از حداقل تجهیزات و استانداردهای ایمنی لازم برخوردار نیست و تکمیل نهایی آن به دست کم ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
گروه سیاسی- رجانیوز: متروی هشتگرد دیروز با حضور روحانی و وزیر راه افتتاح شد اما یک عضو شورای شهر تهران می‌گوید این خط ایمنی لازم را ندارد و تحت فشار دولت راه‌اندازی شده است.
 
به گزارش رجانیوز؛ سه‌شنبه ۱۰ دی، پروژه قطار برقی کرج هشتگرد با حضور حسن روحانی، وزیر راه، چند نماینده مجلس افتتاح شد. این پروژه که سال ۱۳۸۷ کلنگ زنی شده، ۲۶ کیلومتر طول دارد و قرار است روزانه ۲۵۰ هزار مسافر را جابجا کند. اجرای این پروژه بر عهده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا بوده و یکی از مزیت‌های آن، ایمنی بالا معرفی شده است.
 
اما بهاره آروین، عضو شورای شهر تهران اعلام کرده که این خط ایمنی لازم را ندارد و راه اندازی آن تحت فشار دولت صورت گرفته است. خبرگزاری فارس به نقل از خانم آروین نوشت: «راه‌اندازی این خط در هیچ‌یک از اسناد و مصوبات شورای اسلامی شهر تهران از جمله بودجه سنواتی و برنامه پنج‌ساله دوم و سوم شهر تهران مورد اشاره قرار نگرفته است، چه رسد به آن‌که در اولویت قرار گیرد.»
آروین عنوان کرده که خط متروی هشتگرد – گلشهر از حداقل تجهیزات و استانداردهای ایمنی لازم برخوردار نیست و تکمیل نهایی آن به دست کم ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد. او افزوده که شهردار تهران باید بهبود خدمات دهی در متروی تهران را در اولویت می‌گذاشت اما با وجود مخالفت اولیه و با فشار بخش‌های ذیربط در دولت، حاضر شد مسئولیت راه اندازی و افتتاح خط متروی گلشهر هشتگرد را بر عهده بگیرد: 
 
این عضو هیات رئیسه شورای شهر، از شهردار پرسیده که با کدام مجوز شورا، چنین هزینه‌ای را به مردم پایتخت تحمیل کرده است: «چرا ایشان به جای ایستادگی بر سر وصول سهم دولت از حمل و نقل عمومی در برابر فشارهای ناموجه برای افتتاح و برش روبان یک خط کاملا ناایمن و نصفه کاره توسط مسئولان دولتی کوتاه می‌آیند آن هم بدون این که حداقل بخشی از مطالبات شهرداری تهران از دولت در مورد هزینه‌های تمام شده مترو را وصول کرده باشند.»
 
هاشمی در پاسخ به سوال خبرنگاران که چرا نسبت به افتتاح ناایمن این خط اعتراضی نشده، گفت: هر افتتاح مراحلی دارد. ابتدا خط آماده بهره برداری تست سرد و سپس تست گرم انجام می‌شود و بعد از آن برای احصای مشکلات خطوط، افتتاح آزمایشی داریم. این خط توسط دولت تکمیل شده و بهره برداری آن به شهرداری واگذار شده است. پیش از این زمانی که خط ۵ را در حال ساخت بودیم، توسعه آن تا هشتگرد مطرح بود اما به دلیل کمبود بودجه، اعلام کردم ساخت بخش گلشهر به هشتگرد در اولویت ما نیست. در واقع این پروژه همان پروژه قدیمی است که با تأخیر ۲۵ ساله به اتمام رسیده است و باید بخش‌های سیگنالینگ آن تکمیل شود.
هاشمی افزود: «تنها دو ساعت از ساعت ۱۱ تا یک خدمات رسانی می‌کند. از شهروندان پول بلیت گرفته نمی‌شود و افتتاح به صورت آزمایشی است.»
وی در پاسخ به سوال خبرنگاری که بهره‌برداری از این خط، بازی با جان مردم نیست؟ اظهار داشت: این موضوع را باید دولت پاسخگو باشد!
 
ایستگاه متروی هشتگرد با ۹۱درصد پیشرفت افتتاح شده و اعتبار آن بالغ بر هزار میلیارد تومان بوده است. حبیب‌الله طاهرخانی، معاون وزیر راه ابراز امیدواری کرده که با انتقال سفرهای خودرویی به ریل در مسیر هشتگرد-کرج - تهران، تصادفات جاده‌ای کاهش یابند و آلودگی هوا در پایتخت نیز کمتر شود.
 
با این وجود، امروز با فشار بخش‌های ذیربط در دولت، شهرداری تهران علی‌رغم مخالفت اولیه حاضر به پذیرش مسئولیت راه‌اندازی و افتتاح خط مترو گلشهر-هشتگرد توسط شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه شده است.