هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 8 اسفند 1398
ساعت 08:58
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 11 دى 1398 ساعت 14:21
چهارشنبه 11 دى 1398 13:58 ساعت
2020-1-1 14:21:50
شناسه خبر : 332539
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس: کل خطوط لوله و اتصالات فاز‌های باقیمانده پارس جنوبی نصب شده است و امسال به طور کامل به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس: کل خطوط لوله و اتصالات فاز‌های باقیمانده پارس جنوبی نصب شده است و امسال به طور کامل به بهره‌برداری می‌رسد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از صدا و سیما، محمد مشکین‌فام با بیان اینکه بخش خطوط لوله دریایی در پارس جنوبی شامل خطوط اصلی و میانی سکوها، تکمیل‌کننده زنجیره تولید تا فرآوری گاز ترش به شمار می‌روند افزود: امسال خطوط لوله‌گذاری شده دریایی مرحله دوم فاز‌های ١٣، ١٤ و٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبی با ارسال گاز به پالایشگاه‌های خشکی به بهره‌برداری می‌رسند.
 
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس به پایان عملیات راه اندازی خط لوله ۳۲ اینچ سکوی ۱۴ B اشاره کرد و یادآور شد: این خط لوله چهارشنبه هفته پیش با تولیدی شدن سکوی یاد شده به بهره‌برداری رسید.
 
وی با بیان اینکه ۲ سکوی باقیمانده در یارد شرکت صدرا طبق برنامه تا پایان امسال بارگیری، نصب و راه‌اندازی می‌شوند، اضافه کرد: آخرین سکوی فاز ۱۴ پارس جنوبی که شنبه هفته جاری بارگیری شد، به‌زودی به موقعیت بلوک مخزنی این طرح منتقل می‌شود.
 
مشکین‌فام با اشاره به تکمیل خط لوله اتصال این سکو به سکوی اصلی ۱۴ B بیان کرد: فعالیت‌های راه‌اندازی خط لوله میانی این دو سکو نیز با نصب سکوی ۱۴D پایان می‌یابد و پس از تست‌های راه‌اندازی در مدار تولید قرار می‌گیرد.
 
وی درباره زمان نصب دو سکوی اصلی ۱۳ A و سکوی اقماری ۱۳ C پس از نصب سکوی ۱۴ D ینز گفت: این دو عرشه آخرین تاسیسات موجود در یارد صدرا هستند و پس از نصب یک سری قطعات جزیی که کار انتقال آن‌ها به یارد در حال انجام است، عملیات بارگیری و انتقال آن‌ها به موقعیت فراساحل فاز ۱۳ آغاز می‌شود.
 
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با یادآوری تکمیل بخش خطوط لوله طرح توسعه فاز‌های ۲۲ تا۲۴ پارس جنوبی و ادامه فعالیت‌های راه‌اندازی دو سکوی ۲۳و ۲۴ B این طرح که هم‌اکنون در دریا جریان دارد افزود: همزمان با راه‌اندازی این سکوها، خطوط لوله این دو سازه نیز عملیاتی شده و در مدار تولید قرار می‌گیرند.