هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 6 اسفند 1398
ساعت 18:46
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 9 دى 1398 ساعت 14:44
دوشنبه 9 دى 1398 14:13 ساعت
2019-12-30 14:44:09
شناسه خبر : 332392
منابع تجاری گفتند: ایران در هفته‌های اخیر یک میلیون تن گندم از بازارهای بین‌المللی خریده است که خریدهای از روسیه هفته آینده روسیه را به مقصد ایران ترک خواهد کرد.
منابع تجاری گفتند: ایران در هفته‌های اخیر یک میلیون تن گندم از بازارهای بین‌المللی خریده است که خریدهای از روسیه هفته آینده روسیه را به مقصد ایران ترک خواهد کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از رویترز، منابع تجاری گفتند، ایران در هفته‌های اخیر یک میلیون تن گندم از بازار‌های بین‌المللی خریده است.
 
به گفته این منابع، احتمالا منابع خرید این خریدها، روسیه و برخی از کشور‌های اتحادیه اروپا از جمله آلمان است.
 
یکی از منابع آگاه گفت: دو کشتی پانامامکس فله‌بر که با گندم‌های روسیه بارگیری شده‌اند، یکی از بنادر بزرگ روسیه را به مقصد ایران در هفته آینده ترک خواهد کرد.
 
یکی از مقامات اتحادیه تشک‌های صنایع غذایی ایران در ماه اکتبر گفت: تهران در نظر دارد تا در سال جاری شمسی که در بهار ۲۰۲۰ به پایان می‌رسد، ۳ میلیون تن گندم خریداری کند.
 
علی اکبر مهرفرد، معاورن وزیر کشاورزی ایران ماه پیش گفته است تهران یادداشت تفاهمی با روسیه و قزاقستان برای واردات موقت گندم امضا کرده است.
 
یکی از تاجران در مورد آخرین خرید‌های ایران گفت: «ما باید ببینیم که حقیقتا چه میزان گندم تحویل داده می‌شود، زیرا نقل و انتقال مالی با ایران هنوز بسیار دشوار است.»
 
به نوشته رویترز، بیش از ۲۰ کشتی حامل حدود یک میلیون تن غلات در ماه اکتبر به علت مشکلات پرداخت ناشی از تحریم‌های آمریکا خارج از بنادر ایران سرگردان بودند.
 
انتظار نمی‌رود، شرکت‌های چند ملیتی فروش غلات در این خرید‌های اخیر وجود داشته باشند. گفته می‌شود، دو تاجر خاورمیانه‌ای و یک تجارت‌خانه آسیایی در پست این خرید‌ها قرار دارند.
 
به گفته یک تاجر: «من انتظار دارم یک میلیون تن از این گندم‌ها از روسیه و مناطق دیگر دریای سیاه تامین شده باشد.»
 
«درصورتی که مشکل پرداخت‌ها حل شود، احتمالا حدود ۱۰۰ هزار تن گندم از آلمان تامین خواهد شد. همچنین مشکلاتی در مورد وجود آفت در گندم روسیه وجود دارد.»