هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 1 مهر 1399
ساعت 14:37
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 9 دى 1398 ساعت 11:31
دوشنبه 9 دى 1398 11:03 ساعت
2019-12-30 11:31:38
شناسه خبر : 332365
سفیر یمن در تهران با بیان اینکه قدرت‌های غربی و ایادی آنها در منطقه از روابط خوب ایران و یمن خشمگین هستند، برقراری مجدد روابط دیپلماتیک بین ۲ کشور را تصمیم شجاعانه رهبران جمهوری اسلامی برشمرد.
سفیر یمن در تهران با بیان اینکه قدرت‌های غربی و ایادی آنها در منطقه از روابط خوب ایران و یمن خشمگین هستند، برقراری مجدد روابط دیپلماتیک بین ۲ کشور را تصمیم شجاعانه رهبران جمهوری اسلامی برشمرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، «ابراهیم محمد الدیلمی» سفیر یمن در ایران در گفتگو با شبکه العالم به تشریح آخرین تحولات یمن پرداخت.
 
وی در رابطه با حضور خود در ایران گفت: جای تعجب ندارد یمن برای خود سفیری در ایران تعیین کند و برقراری دوباره روابط دیپلماتیک بین ۲ کشور و ۲ ملت تصمیم شجاعانه رهبران جمهوری اسلامی ایران بود.به ویژه پس از اینکه ملت یمن در این پنج سال ثابت کرد رهبران انقلابی، رسمی و دولت نجات ملی که مقابله سرنوشت ساز بین یمن و دشمنانش را مدیریت می‌کنند، نمایندگان قانونی و واقعی هستند و برای اثبات قانونی بودن دولت خود نیازی به اعتراف‌های بین‌المللی و تاییدشان نداریم.
 
سفیر یمن با بیان اینکه قدرت‌های غربی و ایادی آنان در منطقه از روابط خوب ایران و یمن خشمگین هستند، اظهار داشت: ما در تلاشیم با همه مقامات ایرانی برای امضای یادداشت‌های تفاهم در زمینه‌های مختلف دیدار داشته باشیم.
 
الدیلمی تاکید کرد: ما برای اثبات قانونی بودن دولت خود ، نیازی به تایید و به رسمیت شناختن محافل بین‌المللی نداریم.
 
سفیر یمن در ایران افزود: تجربه انقلاب اسلامی ایران بسیار ارزشمند است و همه کشورهای اسلامی باید از این تجربه استفاده کنند.
 
وی تاکید کرد: قدرت‌های متجاوز همواره ادعا می‌کنند در یمن در برابر ایران ایستاده‌اند، اما آنها در برابر اراده ملت یمن قرار گرفته‌اند.
 
الدیلمی با بیان اینکه ما مذاکرات مستقیم با عربستان نداریم، عنوان کرد: محافل بین‌المللی درصدد ایجاد آرامش هستند.
 
سفیر یمن در ایران تاکید کرد: تصمیمات آمریکا مانع از برقراری آتش بس در یمن توسط عربستان سعودی می‌شود.
 
وی با ذکر این نکته که نیروهای متجاوز بر وقت کشی و جنگ اقتصادی در یمن تأکید دارند اما در همه آنها ناکام خواهد ماند، تصریح کرد: نیروهای متجاوز می‌دانند در یمن ناکام ماندند، اما غرور و سلطه طلبی آن‌ها مانع از اعتراف کردن می‌شود.
 
الدیلمی اظهار داشت: عربستان فرصت‌های زیادی برای خروج از باتلاق یمن داشت، اما نادانی آن‌ها مانع از بهره بردن از این فرصت‌ها شد.
 
وی همچنین عنوان کرد: سازمان ملل به دلیل تسلط آمریکا بر تصمیمات بین‌المللی ضعیف است و قدرت ندارد.
 
به گزارش فارس، دولت نجات ملی یمن شنبه شب 26 مرداد ماه «ابراهیم محمد محمد الدیلمی» را به عنوان سفیر فوق‌العاده و سفیر تام الاختیار جمهوری یمن در ایران  انتخاب کرد.
 
«محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله و رئیس هیأت ملی مذاکرات صلح یمن، انتخاب محمد الدیلمی به عنوان سفیر  فوق العاده یمن در ایران را به وی تبریک گفت و تاکید کرد که تعیین سفیر یمن در ایران با هدف تقویت عملکرد تشکیلاتی در چارچوب تدابیر شورای عالی سیاسی و دولت نجات ملی است.
 
«ابراهیم محمد محمد الدیلمی» سفیر جدید جمهوری یمن در جمهوری اسلامی ایران دهم شهریور ماه با حضور در محل وزارت امور خارجه کشورمان ضمن دیدار با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، رونوشت استوارنامه خود را تقدیم وی کرد.(اینجا بخوانید) 
 
الدیلمی ۲۸ آبان نیز استوارنامه خود را تقدیم حسن روحانی رئیس جمهوری ایران کرد.