هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 16 فروردين 1399
ساعت 23:22
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 9 دى 1398 ساعت 09:24
دوشنبه 9 دى 1398 09:20 ساعت
2019-12-30 09:24:17
شناسه خبر : 332334
مدیرکل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت از جایگزینی دو محصول ایرانی به جای محصولات کره‌ای توسط تولیدکنندگان ایرانی خبرداد.
مدیرکل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت از جایگزینی دو محصول ایرانی به جای محصولات کره‌ای توسط تولیدکنندگان ایرانی خبرداد.
 
عباس هاشمی در خصوص ورود دو برند جدید به بازار لوازم خانگی، گفت: با توجه به افزایش دامنه تحریم‌ها که منجر به تعلیق همکاری دو شرکت کره‌ای با طرف‌های ایرانی برای تامین قطعات و مواد اولیه شد، تولیدکنندگان ایرانی در جهت ادامه تولید خود منابع جدید را پیش‌بینی کردند.
 
وی با اشاره به سیاست وزارت صمت در حمایت از تولید داخل گفت: طرف‌های ایرانی دو شرکت کره‌ای با استفاده از توان و پتانسیل داخلی کشور توانستند در جهت بومی‌سازی صنعت لوازم خانگی قدم بردارند و با تامین قطعات مورد نیاز و با جایگزین کردن محصولات ایرانی به جای محصولات کره‌ای برند ملی را تولید و آن را تقویت کنند. هاشمی ادامه داد: با سرمایه‌گذاری‌های زیادی که در این زمینه انجام شده است،به زودی شاهد حضور برندهای جدید در سطح گسترده در کشور خواهیم بود که بخش قابل توجهی از نیاز بازار را پوشش خواهد داد.
 
بر اساس این گزارش، مدیرکل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت تاکید کرد: در حال حاضر تولیدات دو شرکت آغاز شده است همچنین تلویزیون‌های تولید شده این برندها نیز تا پایان ماه و دیگر تولیدات لوازم خانگی آنها تا اوایل سال 99 وارد بازار می‌شود.