هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 6 اسفند 1398
ساعت 14:33
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 7 دى 1398 ساعت 14:13
شنبه 7 دى 1398 13:47 ساعت
2019-12-28 14:13:47
شناسه خبر : 332284
قیمت عمده فروشی انواع میوه و صیفی در شهر تهران اعلام شد، این نرخ‌ها ملاک قیمت گذاری در سطح تهران است و خرده فروشان می‌توانند این محصولات را حداکثر با ۳۰ درصد افزایش قیمت به فروش برسانند.
قیمت عمده فروشی انواع میوه و صیفی در شهر تهران اعلام شد، این نرخ‌ها ملاک قیمت گذاری در سطح تهران است و خرده فروشان می‌توانند این محصولات را حداکثر با ۳۰ درصد افزایش قیمت به فروش برسانند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از دانشجو، چند هفته‌ای است که قیمت پیاز قرمز بالا رفته است و قصد پایین آمدن ندارد به طوری که قیمت عمده فروشی هر کیلوگرم از این محصول در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار تومان به فروش می‌رسد و نرخ این محصول در سطح شهر با توجه سایز آن ۵ تا ۷ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت گذاری شده است.
 
این در حالی است که هر کیوگرم پیاز زرد به صورت عمده فروشی در میدان مرکزی میوه و تره بار ۲ هزار و ۲۰۰ تومان تا ۳ هزار و ۲۰۰ تومان و پیاز ممتاز ۳ هزار و ۷۰۰ تومان قیمت گذاری شده است و دلیل قیمت بالایی پیاز قرمز در مقابل پیاز زرد و سفید مشخص نیست.
 
بنابراین گزارش قیمت هر کیلوگرم گوجه فرنگی تازه ۴ تا ۷ هزار تومان، سیب زمینی هزار و ۷۰۰ تومان تا ۳ هزا و ۷۰۰ تومان، سبزی خوردن ۳ تا ۵ هزار تومان و سبزی جور ۲ تا ۴ هزار تومان است.
 
هر کیوگرم انار نیز در میدان مرکزی میوه و تره بار ۵ تا ۹ هزار تومان، انار دماوندی ۷ تا ۱۱ هزار تومان، پرتقال تامسون شمال ۲ تا ۴ هزار و ۷۰۰ تومان، پرتقال رسمی جنوب ۲ تا ۴ هزار تومان، پرتقال ناول جنوب ۷ تا ۹ هزار تومان، خرمالوی شمال ۳ تا ۵ هزار تومان و خرمالوی کن ۷ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۱۱ هزار تومان قیمت گذاری شده است.
 
هر کیلوگرم کیوی ۴ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۹ هزار تومان، خیار رسمی ۴ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، خیار گلخانه‌ای ۳.۵ تا ۶ هزار تومان، سیب زرد ۳ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۶ هزار تومان و سیب قرمز ۳ هزار و ۵۰۰ تومان تا هزار تومان قیمت گذاری شده است.
 
قیمت هر کیلوگرم موز ۱۱ تا ۱۳ هزار تومان، نارنگی انشو ۳ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۶ هزار تومان، نارنگی یافا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، نارنی تخم ژاپنی ۳ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۶ هزار تومان و لیمو شیرین ۳ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان است؛ بنابراین گزارش نرخ‌های یاده شده ملاک نرخ گذاری انواع میوه در تهران است و این محصولات در سطح خرده فروشی میتواند حداکثر با ۳۰ درصد افزایش قیمت به فروش برسند.