هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 6 اسفند 1398
ساعت 23:02
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 7 دى 1398 ساعت 14:05
شنبه 7 دى 1398 13:46 ساعت
2019-12-28 14:05:32
شناسه خبر : 332280
در ادامه تلاش‌های دولت ویتنام برای مبارزه با اختلاس مسئولان این کشور، یکی از وزرای سابق ویتنام به جرم دریافت سه میلیون دلار رشوه به حبس ابد و یکی دیگر از وزرای این کشور به تحمل 14 سال حبس محکوم شد.
در ادامه تلاش‌های دولت ویتنام برای مبارزه با اختلاس مسئولان این کشور، یکی از وزرای سابق ویتنام به جرم دریافت سه میلیون دلار رشوه به حبس ابد و یکی دیگر از وزرای این کشور به تحمل 14 سال حبس محکوم شد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از دانشجو، دادگاهی در «ویتنام»، امروز (شنبه)، «نگوین باک سان» وزیر ارتباطات پیشین را به جرم دریافت رشوه 3 میلیون دلاری در ارتباط با قرارداد جنجالی شرکت مخابراتی «موبی فون» به حبس ابد محکوم کرد.
 
بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت امنیت عمومی تایوان در بیانیه‌ای اعلام کرد که نگوین باک سان این مبلغ را برای تسهیل معامله‌ای دریافت کرد که در آن شرکت دولتی مخابراتی موبی‌ فون، 95 درصد از سهام یک شرکت تلویزیونی زیان ده را با قیمتی بیش از قیمت واقعی خریدار کرد و در آن متحمل ضرر 300 میلیون دلاری شد.
 
طبق این بیانیه، دادگاه همچنین «تروانگ مین توان» یکی دیگر از وزرای سابق ارتباطات ویتنام را به اتهام سوء‌مدیریت و دریافت رشوه در همان پرونده به 14 سال حبس محکوم کرد.
 
موبی فون، یکی از سه شرکت مخابراتی بزرگ ویتنام است که اواخر ۲۰۱۵، این سهام را به قیمت ۳۸۳.۷ میلیون دلار از شرکت صوتی تصویری جهانی «جی اس سی» خریداری کرد.
 
در ادامه این بیانیه آمده است که دولت در نتیجه آن معامله، متحمل ضرر مالی جدی شد. پرونده موبی فون، یکی از بزرگترین تحقیقات دولت ویتنام در زمینه مبارزه با مفاسد اقتصادی و اختلاس صدها مقام دولتی این کشور به حساب می آید.
 
طبق این گزارش، «فام نهات وو» رئیس شرکت جی اس سی نیز به جرم پرداخت رشوه به سان، توان، به سه سال حبس محکوم شد. دادگاه همچنین، ۱۱ متهم دیگر را به دلیل مشارکت در این پرونده به دو تا ۲۳ سال حبس محکوم کرد.
 
طرح فروش سهام موبی فون مدتهاست که بعنوان یکی از طرح‌های دولت ویتنام در جهت خصوصی سازی شرکت‌های دولتی مورد استقبال قرار گرفته است اما تاکنون محقق نشده است. دولت ویتنام پیش از این گفته بود که تا پایان ۲۰۲۰، ۵۰ درصد از سهام موبی فون را به فروش می‌رساند.