هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 7 اسفند 1398
ساعت 04:24
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 5 دى 1398 ساعت 10:43
پنجشنبه 5 دى 1398 09:56 ساعت
2019-12-26 10:43:16
شناسه خبر : 332189
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به ورود سازمان بازرسی ‌برای بررسی ‌ آلودگی هوای کشور گفت: برخی دستگاه‌های اجرایی در انجام ‌وظایف‌ محوله در این حوزه کوتاهی کرده بودند.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به ورود سازمان بازرسی ‌برای بررسی ‌ آلودگی هوای کشور گفت: برخی دستگاه‌های اجرایی در انجام ‌وظایف‌ محوله در این حوزه کوتاهی کرده بودند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن درویشیان صبح امروز در جلسه شورای اداری استان که در محل سالن اجتماعات شهید باهنر استانداری برگزار شد، اظهار داشت: لازمه تداوم اعتماد، مقوله نظارت است؛ نظارت برای کمک به دستگاه‌های اجرایی و مدیران در انجام مسئولیت‌ها و ماموریت‌های قانونی آن‌هاست.
 
وی با اشاره به اینکه همه مدیران و دستگاه‌های اجرایی باید به وظیفه نظارتی خود توجه کنند، افزود: مقوله نظارت کمک می‌کند تا دستگاه‌ها و مدیران درمسیر صحیح خود قرار حرکت کنند و وظایف خود را به خوبی انجام دهند.
 
رئیس سازمان بازرسی کل کشور تصریح کرد: معتقد هستیم نظارت و بازرسی به معنای توقف نیست بلکه کمک به تسریع در انجام ماموریت‌ها‌‌ست.
 
‌درویشیان با اشاره به دخیل بودن مقوله ترک فعل‌ها در بروز جریاناتی نظیر سیل و آلودگی هوا در کشور، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی مختلف وظایفی در این حوزه‌ها داشتند که انجام ندادند، لذا سازمان بازرسی ضمن ورود به موضوع، بررسی‌هایی انجام داد و موارد متعددی را به عنوان تخلف معرفی کرد.
 
وی ادامه داد: علی‌رغم تاکیدات مقام معظم رهبری در حوزه اصلاح نظام اداری همچنان شاهد مشکلات ساختاری در نظام اداری هستیم و همین‌ها گاهی باعث بروز تخلف، فساد و ناکارآمدی در برخی از دستگاه‌ها شده است.
 
رئیس سازمان بازرسی کل کشور تاکید کرد: شناسایی و پیگیری اصلاح بسترها و گلوگاه‌های فساد از دستورکارهای سازمان بازرسی کل است.
 
‌درویشیان با اشاره به اینکه فساد صرفا محدود به مباحث مالی و اقتصادی نیست، افزود: مسائل اداری که زمینه نارضایتی مردم را فراهم می‌کند یک نوع فساد است، گاهی فساد‌های غیرمالی تاثیرش در ناامید کردن مردم بیشتر از فساد‌های مالی و اقتصادی است.
 
وی در ادامه گفت: به دنبال تقویت نظارت‌های درون دستگاهی هستیم و این مهم را از مدیران مطالبه خواهیم کرد که وظیفه خود را به درستی انجام دهند.
 
رئیس سازمان بازرسی کل کشور حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری سالم را از رویکرد‌های دیگر این سازمان برشمرد و گفت: در خراسان رضوی به برکت حضور آقای رزم حسینی و همت همه همکاران بیش از 128 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفته و این یک الگو برای کشور است و معتقد هستم پتانسیل استان بیش از این رقم است.
 
‌درویشیان تاکید کرد: حتما باید کمک و تلاش کرد که امنیت اقتصادی به طور کامل برقرار شود و سرمایه گذار احساس امنیت کند، در این راستا از مدیرانی که در جهت تولید و سرمایه گذاری سالم قدم بردارند حمایت می کنیم.