هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 6 اسفند 1398
ساعت 15:04
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 3 دى 1398 ساعت 15:37
سه شنبه 3 دى 1398 15:15 ساعت
2019-12-24 15:37:37
شناسه خبر : 332134
ارتش سوریه با آزادسازی منطقه استراتژیک «جرجناز» در فاصله چندکیلومتری شهر کلیدی معرة النعمان قرار دارد.
ارتش سوریه با آزادسازی منطقه استراتژیک «جرجناز» در فاصله چندکیلومتری شهر کلیدی معرة النعمان قرار دارد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از المیادین، ارتش سوریه شهرک جرجناز، بزرگ‌ترین پایگاه گروه تروریستی جبهه النصره در حومه شرقی ادلب را آزاد کرد.
 
با آزادسازی جرجناز، ارتش سوریه در چندکیلومتری شهر کلیدی معرة النعمان قرار دارد.
 
از سوی دیگر، مرکز موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» ــ وابسته به معارضان ــ اعلام کرد، ارتش سوریه پست دیده‌بانی ترکیه را در جنوب‌شرقی ادلب محاصره کرده است.
 
این مرکز تصریح کرد، نیروهای دولتی پس از به دست گرفتن کنترل شهرها و روستاهای واقع در نزدیکی شهر کلیدی معرة النعمان در جنوب‌شرق استان ادلب پست دیده‌بانی نیروهای ترکیه در روستای «الصرمان» واقع در این محدوده جغرافیایی را محاصره کردند.
 
«رامی عبدالرحمن» مدیر این مرکز دیده‌بانی اظهار داشت، نیروهای ارتش سوریه موفق شده‌اند از شب پنج‌شنبه گذشته تاکنون کنترل 30 منطقه و روستا در حومه شرقی معرة النعمان را در دست بگیرند که آخرین آن دو روستای جرجناز و الصرمان در روز دوشنبه بود.
 
طبق این گزارش، پست دیده‌بانی ترکیه در الصرمان دومین پست دیده‌بانی تحت محاصره ارتش سوریه بعد از پست دیده‌بانی شهر «مورک» واقع در مجاور ادلب در حومه شمالی حماه است که در ماه آگوست گذشته به محاصره ارتش سوریه درآمد.
 
نیروهای دولتی سوریه در محورهای عملیاتی در حومه جنوب‌شرقی ادلب در حال پیشروی هستند و کنترل روستاها و مزارع «الحراکی»، «القراطی»، «تحتایا»، «البرج»، «تل‌الحمصی» و «فروان» در حومه شرقی معرة النعمان را در دست گرفته‌اند.
 
ارتش سوریه می‌کوشد جاده استراتژیک «حماه ــ حلب» را آزاد کند.
 
ارتش سوریه عملیات نظامی‌اش علیه عناصر گروه تروریستی جبهه النصره برای بازپس‌گیری کنترل جاده بین‌المللی «حلب ــ دمشق» را در 19 دسامبر جاری آغاز کرد.