هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 4 اسفند 1398
ساعت 08:44
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 3 دى 1398 ساعت 15:35
سه شنبه 3 دى 1398 15:15 ساعت
2019-12-24 15:35:59
شناسه خبر : 332132
شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران اقتصادی متهمان پرونده اخلال در نظام ارزی کشور را جمعاً به ۴۵ سال حبس و شلاق در انظار عموم محکوم کرد.
شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران اقتصادی متهمان پرونده اخلال در نظام ارزی کشور را جمعاً به ۴۵ سال حبس و شلاق در انظار عموم محکوم کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، دادگاه رسیدگی به اتهامات یوسف جنت‌مکان، کوروش مر، محمدرضا اخوت‌فرد، علی زرنانی، عظیم‌علی اشرفی پیامن و شرکت طرح و نقشه پناهی به‌اتهام مشارکت در اخلال در نظام ارزی به‌صورت عمده از طریق فروش ارز دولتی در بازار آزاد به‌مبلغ 9 میلیون و 600 هزار دلار به‌صورت غیرقانونی و کسب منفعت به‌میزان 96 میلیارد تومان در دو جلسه در آذرماه در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی و به‌ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.
 
متهمان پرونده تحت پوشش شرکت مذکور به دریافت ارز دولتی جهت وارد کردن کالا شامل ورقه داغ‌زنی، کاتالیست‌های احیای آهن و ثبت‌کننده رنگ نساجی اقدام کرده‌اند اما کالایی از سوی این شرکت وارد نشده است و اتهام همگی متهمان این پرونده اخلال در نظام ارزی به‌صورت عمده از طریق فروش ارز دولتی در بازار آزاد به‌مبلغ 9 میلیون و 600 هزار دلار به‌صورت غیرقانونی و کسب منفعت به‌میزان 96 میلیارد تومان بود.
 
به‌موجب بند الف ماده یک قانون مبارزه با اخلالگران اقتصادی عملیات متهمان با بند مذکور در این ماده انطباق دارد و حجم مبادلات به‌حدی بوده که به جامعه خسارت وارد کرده و اخلال عمده محسوب می‌شود.
 
بر اساس رأی صادره از سوی شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی، یوسف جنت‌مکان به تحمل 5 سال حبس و ضبط کلیه اموالی که از طریق خلاف قانون به دست آمده به‌صورت تضامنی به‌عنوان جزای نقدی، 74 ضربه شلاق در انظار عمومی و انفصال ابد از هرگونه خدمات دولتی، کوروش مر به تحمل 5 سال حبس و ضبط کلیه اموالی که از طریق خلاف قانون به دست آمده به‌صورت تضامنی به‌عنوان جزای نقدی، 74 ضربه شلاق در انظار عمومی و انفصال ابد از هرگونه خدمات دولتی، و محمودرضا اخوت‌فرد به تحمل 10 سال حبس و ضبط کلیه اموالی که از طریق خلاف قانون به دست آمده به‌صورت تضامنی به‌عنوان جزای نقدی، 74 ضربه شلاق در انظار عمومی و انفصال ابد از هرگونه خدمات دولتی محکوم شدند.
 
در ادامه رأی دادگاه آمده است: همچنین علی زرنانی به تحمل 15 سال حبس و ضبط کلیه اموالی که از طریق خلاف قانون به دست آمده به‌صورت تضامنی به‌عنوان جزای نقدی، 74 ضربه شلاق در انظار عمومی و انفصال ابد از هرگونه خدمات دولتی، عظیم‌علی اشرفی پیامن به تحمل 10 سال حبس و ضبط کلیه اموالی که از طریق خلاف قانون به دست آمده به‌صورت تضامنی به‌عنوان جزای نقدی، 74 ضربه شلاق در انظار عمومی و انفصال ابد از هرگونه خدمات دولتی محکوم شده‌اند.
 
همچنین مجوز شرکت طرح و نقشه پناهی باطل می‌شود و نامبردگان به‌مدت 2 سال از دریافت کارت بازرگانی و دریافت ارز دولتی و ثبت سفارش و خدمات دولتی و عمومی و دریافت دسته‌چک و صدور اسناد تجاری به‌عنوان مجازات تکمیلی محروم می‌‌شوند.