هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 7 اسفند 1398
ساعت 05:15
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 3 دى 1398 ساعت 15:35
سه شنبه 3 دى 1398 15:15 ساعت
2019-12-24 15:35:07
شناسه خبر : 332131
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ایران دوستان دوران سختی خود را هیچ‌گاه فراموش نخواهد کرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ایران دوستان دوران سختی خود را هیچ‌گاه فراموش نخواهد کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، «سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ایران و روسیه روابط تاریخی و ویژه دارند و به‌رغم فراز و نشیب‌هایی که روابط دوطرف در دوران‌های مختلف مخصوصاً در دو سده اخیر طی کرده و پس از پیروزی انقلاب اسلامی به‌ویژه در سالهای اخیر شاهد روابط ویژه با روسیه هستیم.
 
وی افزود: این روابط دشمنان و اخلالگرانی هم دارد اما ما به‌عنوان دو کشور همسایه و دو قدرت در منطقه ناچاریم کنار هم باشیم و هستیم.
 
سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر، رهبران دو کشور تصمیم گرفتند این روابط تاریخی را به‌صورت خاص پیگیری کنند تا دارای یک جامعیتی باشد که همه موارد شامل همکاریهای دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی را دربربگیرد.
 
وی ادامه داد: ما و روسیه در مجامع بین‌المللی همکاری و همسویی خوبی داریم و در بحث سوریه، جمهوری اسلامی ایران به‌همراه فدراسیون روسیه در حال پایان دادن به تنش‌ها و بازگرداندن ثبات و امنیت هستند و این ثبات به کل منطقه سرایت خواهد کرد.
 
سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: در مسائل دوجانبه هم روسیه کنار جمهوری اسلامی ایران بوده و به‌رغم تحریم‌ها و فشارهایی که آمریکا و غربی‌ها تحمیل کرده و به‌رغم تروریسم اقتصادی تحمیلی بر ایران، دوستان روسی تا آنجا که امکان داشته کنار ایران بودند.
 
وی در گفت‌وگو با ایرنا اضافه کرد: برای همین هم ایران حساب روسیه و چین را از کشورهای دیگر که در برجام هستند ازجمله انگلیس و آلمان جدا کرده است.
 
موسوی گفت: ایران دوستان دوران سختی را فراموش نخواهد کرد و این روابط در بستر مناسبی است و امیدوارم به‌نفع هر دو ملت ایران و روسیه گسترش یابد.