هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 3 اسفند 1398
ساعت 12:42
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 3 دى 1398 ساعت 11:32
سه شنبه 3 دى 1398 11:10 ساعت
2019-12-24 11:32:08
شناسه خبر : 332088
گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد اعدام‌های خودسرانه عربستان حکم صادره برای متهمان قتل «جمال خاشقجی» توسط ریاض را تمسخر آمیز دانست.
گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد اعدام‌های خودسرانه عربستان حکم صادره برای متهمان قتل «جمال خاشقجی» توسط ریاض را تمسخر آمیز دانست.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از رویترز، «اگنس کالامارد» گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد اعدام‌های خودسرانه عربستان در واکنش به حکم صادره برای متهمان قتل «جمال خاشقجی» توسط سعودی اعلام کرد: این احکام تمسخرآمیز و خارج از چارچوب عدالت است.
 
گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد اعدام‌های خودسرانه در این خصوص گفت: مغز متفکر قتل خاشقجی نه تنها آزاد است؛ بلکه حتی بازجویی هم از او صورت نگرفته است.
 
این در حالیست که دادستانی کل عربستان سعودی امروز دوشنبه ۵ متهم به قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی را به اعدام محکوم کرد.
 
همچنین ۳ متهم دیگر پرونده قتل جمال خاشقجی به ۲۴ سال زندان محکوم شدند. این احکام در حالی صادر شده است که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی متهم اصلی این پرونده است.
 
شایان ذکر است دادستانی عربستان اعلام کرد هیچ اتهامی علیه «سعود القحطانی» مشاور ویژه محمد بن سلمان ولیعهد سعودی، در پرونده قتل خاشقجی مطرح نشده بود.
 
دادستانی عربستان از آزادی سرکنسول این کشور در استانبول ترکیه خبر داد.
 
«محمد العتیبه» سرکنسول عربستان استانبول به مشارکت در قتل خاشقجی متهم شده بود که تبرئه شد.
 
گفتنی است جمال خاشقجی سردبیر سابق روزنامه الوطن و ستون‌نویس واشنگتن پست دوم ماه اکتبر ۲۰۱۸ به منظور انجام امور رسمی وارد کنسولگری این کشور در استانبول شد و از آن خارج نشد.
 
ریاض در تاریخ ۲۰ اکتبر قتل خاشقجی در داخل کنسولگری عربستان سعودی را تأیید کرد. دادستان این کشور مدعی شد که خاشقجی بعد از درگیری با چند نفر در داخل کنسولگری فوت کرده و ۱۸ شهروند این کشور نیز در این رابطه بازداشت شده‌اند.
 
دادستانی کل استانبول ترکیه ۳۱ اکتبر سال گذشته طی بیانیه‌ای اعلام کرد که جمال خاشقجی بلافاصله پس از ورود به کنسولگری عربستان سعودی در این شهر، طبق نقشه قبلی خفه و کشته شده است.