98/10/3 - 10:35 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 332066
نایب رئیس اتاق تعاون ایران، گفت: رهنمودهای رهبری در دیدار با تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی در خصوص توسعه بخش تعاون نقشه راه تازه ای برای فعالان اقتصادی حوزه تعاون ایجاد کرد.
نایب رئیس اتاق تعاون ایران، گفت: رهنمودهای رهبری در دیدار با تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی در خصوص توسعه بخش تعاون نقشه راه تازه ای برای فعالان اقتصادی حوزه تعاون ایجاد کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از اتاق تعاون تهران، اسماعیل خلیل زاده نایب رئیس اتاق تعاون ایران با اشاره به نشست فعالان، تولیدکنندگان و کارآفرینان با رهبر معظم انقلاب ابراز داشت: رهنمودهای اخیر مقام معظم رهبری در استحسان نقش بخش تعاون در توسعه تولید ثروت پایدار در ایران عزیز، نقشه راه تازه برای همه فعالان اقتصادی در حوزه تعاونی و تعاون گری است.
 
رئیس اتاق تعاون استان تهران، ادامه داد: این مسئولیت تازه ایجاب می‌کند که بخش تعاون به طور کامل به رسالت تاریخی و دینی و اسلامی خود عمل کند و محیط سیاست گذاری‌های کلان نظام اقتصادی کشور هم باید باور کنند که بخش تعاون شعار «می‌تواند» را در راستای شعار «ما می‌توانیم» محقق می‌کند و قانون اساسی جایگاه تعاون را به وضوح نشان می‌دهد و بخش تعاون می‌تواند به تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری در جمع کارآفرینان هم کمک کند.
 
وی یادآور شد: مقام معظم رهبری در این دیدار فرمودند کسانی که در مورد رونق تولید جور دیگری فکر می‌کنند و برای حل مشکلات چشم به جای دیگری دارند، باید حرف‌های این تولیدکنندگان را می‌شنیدند و درک می‌کردند که تنها دریچه «انتقالِ حیات، روشنایی و نیرو به داخل کشور» همین دریچه‌ای است که فعالان بخش تولید بر روی کشور می‌گشایند.
 
ثروتمند کردن جامعه، افزایش ثروت ملی، گسترش رفاه عمومی و توزیع عادلانه منابع عمومی در اسلام، یک ارزش است که با تحقق این نگاه در عین وجود تفاوت در جامعه، شکاف طبقاتی به‌وجود نخواهد آمد.
 
این مقام مسئول ابراز داشت: اقتصاد تعاونی در ذات خود مسئولیت اجتماعی را ذخیره کرده و رهایی از نفت زدگی هم از مختصات پایدار بخش تعاون است، چون از پایین به بالا توسعه می‌یابد، فقرزدایی می‌کند و هم تولید ثروت پایدار را رقم می‌زند.
 
وی افزود: اقتصاد تعاونی می‌تواند ترجمان تمامیت اقتصاد نظام جمهوری اسلامی ایران باشد و به پیشرفت همه جانبه و کاهش آسیب پذیری جامعه و کشور؛ مسیر راستین پیشرفت همراه با عدالت و توسعه پایدار ایرانی و تعامل اثربخش با نظام بین الملل کمک کند.