هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 3 اسفند 1398
ساعت 11:19
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 2 دى 1398 ساعت 14:52
دوشنبه 2 دى 1398 14:50 ساعت
2019-12-23 14:52:25
شناسه خبر : 332049
معاون عمرانی استانداری البرز گفت: با توجه به استمرار آلودگی هوا، مهدهای کودک، پیش دبستانی‌ها و مدارس استان البرز در تمامی مقاطع سه شنبه و چهارشنبه تعطیل شد.
 معاون عمرانی استانداری البرز گفت: با توجه به استمرار آلودگی هوا، مهدهای کودک، پیش دبستانی‌ها و مدارس استان البرز در تمامی مقاطع سه شنبه و چهارشنبه تعطیل شد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، علی درویش پور ظهر دوشنبه در جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای استان اظهار کرد: تصمیمات کمیته اضطرار تنها با اولویت تأمین سلامت شهروندان اتخاذ می‌شود و تمامی دستگاه‌های مسئول نسبت به اجرای دقیق مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوا اهتمام جدی داشته باشند.
 
وی با اشاره به اینکه خودروهای دودزا و تک سرنشین بیشترین سهم را در آلودگی هوای استان دارند، تاکید کرد: تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی و ممانعت از تردد اتوبوس‌های دودزا بسیار ضروری است.
 
معاون عمرانی استانداری البرز گفت: تشدید کنترل معاینه فنی تمامی خودروهای دولتی و شخصی و همچنین محدودیت تردد کامیون‌ها در سطح شهر توسط پلیس راهور اعمال شود.
 
درویش پور گفت: تمامی مراکز آموزشی آزاد، اعم از آموزشگاه‌های زبان و مهدهای قرآن نیز فردا تعطیل است.
 
وی اضافه کرد: با افزایش غلظت آلاینده‌ها همچنان شاخص آلودگی برای تمامی گروه‌ها ناسالم است و باید اکیپ‌های هلال احمر و اورژانس استان برای ارائه خدمات درمانی و امدادی در سطح شهر استقرار داشته باشند.
 
معاون عمرانی استانداری البرز گفت: واحدهای شن و ماسه و فعالیت‌های عمرانی شهرداری‌ها نیز برای فردا غیرفعال هستند.
 
درویش پور با تاکید بر اینکه تمامی مصوبات کمیته اظطرار آلودگی هوا تا روز پنج شنبه به قوت خود باقی است، گفت: دستگاه‌های اجرایی از تردد و مأموریت‌های غیر ضرور جلوگیری کنند.
 
وی گفت: همچنین باید با پرسنل تمامی ادارات و دستگاه‌های دولتی که فرزندانشان به مهدهای کودک می‌روند با مرخصی آنها مساعدت شود.