هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 29 بهمن 1398
ساعت 13:53
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 2 دى 1398 ساعت 13:48
دوشنبه 2 دى 1398 13:46 ساعت
2019-12-23 13:48:39
شناسه خبر : 332039
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا از مرگ بیش از ۱۸۰۰ نفر از مردم این کشور بر اثر ابتلا به بیماری آنفولانزا و تهدید جدی سلامت سالمندان خبر داد.
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا از مرگ بیش از ۱۸۰۰ نفر از مردم این کشور بر اثر ابتلا به بیماری آنفولانزا و تهدید جدی سلامت سالمندان خبر داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از روزنامه دیلی میل، بنا بر اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا، تاکنون بیش از یک هزار و ۸۰۰ نفر از مردم این کشور بر اثر ابتلا به بیماری آنفولانزا جان خود را از دست داده‌اند.
 
براساس اعلام این مرکز رسمی، حداقل ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از مردم این کشور به آنفولانزا مبتلا شده و ۳۲ هزار نفر نیز به دلیل این بیماری در بیمارستان بستری شده‌اند.
 
به علاوه طی هفته اخیر ۱۲ کودک بر اثر ابتلا به آنفولانزا جان خود را از دست داده اند، این آمار نسبت به هفته گذشته ۵ نفر افزایش یافته است.
 
کارشناسان با توجه به شیوع موج شدید آنفولانزا در این کشور نسبت به وقوع خطری بزرگ در آمریکا هشدار داده و امسال را سال خطرناکی برای شهروندان خوانده‌اند.
 
بنابر اعلام کلینیک‌های درمانی آمریکا، میزان مبتلایان به ویروس آنفولانزا در هفته جاری ۱۶.۳ درصد نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است.
 
براساس گزارش این مرکز، بیماری آنفولانزا در ۱۹ ایالت آمریکا بسیار شایع شده‌است که در این میان ایالت پورتوریکو بیشترین میزان مبتلا را به خود اختصاص داده است.
 
بنابر اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری در آمریکا، ۴۲ درصد مبتلایان به آنفولانزا نوع A. سالمندان بالای ۶۵ سال و باقی مبتلایان نیز اغلب در رده سنی ۲۵ الی ۶۵ سال هستند.
 
این در حالی است که آنفونلانزا نوع B. بیش‌ترین تاثیر را بر روی کودکان ۰ تا ۴ سال داشته و ۴۹ درصد مبتلایان در این رده سنی قرار دارند.