هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 30 بهمن 1398
ساعت 11:36
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 2 دى 1398 ساعت 13:37
دوشنبه 2 دى 1398 12:59 ساعت
2019-12-23 13:37:38
شناسه خبر : 332033
نماینده ولی‌فقیه در سپاه با اشاره به لزوم حمایت از شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه گفت: دولت‌مردان و وزارت خارجه کشورمان هر اقدامی که می‌توانند باید انجام دهند و این موضوع وظیفه و رسالت است.
 نماینده ولی‌فقیه در سپاه با اشاره به لزوم حمایت از شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه گفت: دولت‌مردان و وزارت خارجه کشورمان هر اقدامی که می‌توانند باید انجام دهند و این موضوع وظیفه و رسالت است.
 
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عبدالله حاجی‌صادقی با اشاره به محدودیت‌های دولت نیجریه علیه شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان این کشور اظهار داشت: این عالم بزرگ شخصیت علمی و دینی است و  حق بزرگی بر گردن مسلمانان و شیعیان دارد.
 
وی با اشاره به‌سختی و فشارهایی که شیخ زکزاکی متحمل می‌شود، افزود: اگر یک فرد عادی هم بود و این‌گونه مورد ظلم قرار می‌گرفت بر همه ما دفاع از وی و مقابله با ظالمان واجب بود.
 
نماینده ولی‌فقیه در سپاه تصریح کرد: امروز نیز دفاع از شیخ ابراهیم زکزاکی بر همه ما واجب است و هرکس با هر وسیله‌ای که می‌تواند باید از وی دفاع کند، باید دشمنان اسلام را نفرین برای سلامتی این شخصیت دینی بزرگ دعا کنیم.
 
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به لزوم حمایت از شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه ادامه داد: دولت‌مردان و وزارت خارجه کشورمان هر اقدامی که می‌توانند باید انجام دهند و این موضوع وظیفه و رسالت است.
 
حاجی صادقی با گفت:این موضوع اقدامی دیگر از افتضاح جبهه ظلم است که طاقت شنیدن سخن حق و  تحمل انسانی هادی همچون شیخ زکزاکی را ندارند،همه ما وظیفه‌داریم آنچه را که می‌توانیم انجام داده و تلاش کرده که این عالم بزرگ به راه بزرگی که آغاز کرده ادامه دهد.
 
وی با اشاره به نقش و جایگاه شیخ زکزاکی بیان کرد: رهبر شیعیان نیجریه با عمر بابرکتش اقدامات بزرگی انجام داده است و 6 فرزندش شهید شدند، این عالم باتقوا عاقبت خود را ساخته و دشمنان بدانند با اذیت آزار ایشان نمی‌توانند نوری که ایشان ایجاد کرده را خاموش کنند.
 
نماینده ولی‌فقیه در سپاه ادامه داد:شیخ ابراهیم زکزاکی به‌عنوان هادی عمل کرده است،علما وارث انبیای الهی در ادای وظیفه هستند و ایشان ازجمله افراد برجسته‌ای است که این مأموریت را به‌خوبی انجام داده است از پس مسئولیت برآمده است و همه شیعیان نسبت به ایشان مدیون هستند.
 
"زکزاکی" شیعیان انقلابی باروحیه حسینی و علوی تربیت‌کرده است
 
استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد:این عالم دینی شیعیان انقلابی باروحیه جهادی تربیت‌کرده است که از تشیع فقط نام بر خود ندارند بلکه روحیه علوی، عاشورایی، حسینی و مهدوی نیز دارند.
 
بر اساس این گزارش،شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه از سال 1394 در پی حمله نیروهای ارتش نیجریه به حسینیه بقیه‌الله در شهر زاریا بازداشت و زندانی شد، نیروهای امنیتی نیجریه شش فرزند شیخ زکزاکی را به شهادت رساندند.
 
منبع:تسنیم