هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 5 اسفند 1398
ساعت 09:36
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 2 دى 1398 ساعت 11:54
دوشنبه 2 دى 1398 11:29 ساعت
2019-12-23 11:54:23
شناسه خبر : 332025
نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پاسخ های وزیر علوم درباره تبعیض در جذب زنان به عنوان اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و انتصاب مدیران مرد در دانشگاه‌های دخترانه را قانع نشدند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پاسخ های وزیر علوم درباره تبعیض در جذب زنان به عنوان اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و انتصاب مدیران مرد در دانشگاه‌های دخترانه را قانع نشدند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، در جلسه علنی امروز سؤال پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران از منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری درباره علت تبعیض در جذب فارغ التحصیلان زن به عنوان هیئت علمی در دستور کار قرارگرفت.
 
پس از اتمام پاسخ های وزیر علوم، پروانه سلحشوری گفت: وزیر علوم هیچ اطلاعات درستی به ما نداد و از آنجایی که وضعیت ارتقای زنان در وزارت علوم اسف بار است، بنده از پاسخ های وی قانع نشدم.
 
بر این اساس، پاسخ های غلامی به سؤال مذکور به رأی گذاشته شد که وکلای ملت با ۷۷ رأی موافق، ۸۲ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۶ نماینده حاضر در جلسه علنی پاسخ های این وزیر را قانع کننده ندانستند و باز هم به وی کارت زرد دادند، چرا که وزیر علوم پیش از این هم چند بار از مجلس کارت زرد گرفته بود.
 
دومین کارت زرد به وزیر علوم
 
به گزارش مهر، در ادامه جلسه علنی بررسی دومین سوال از وزیر علوم هم در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.
 
حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار در سوال خود از منصور غلامی به انتصاب مدیران و معاونین مرد برای دانشگاه‌های دخترانه اعتراض کرد و پس از پاسخ های وزیر، مدارکی را مبنی بر تخلفات سنگین مدیران دانشگاه‌ها ارائه کرد.
 
نمایندگان پس از ارائه مدارک نماینده سبزوار و استماع پاسخ‌های وزیر علوم، با ۹۷ رای موافق، ۷۹ مخالف، ۳ ممتنع از مجموع ۲۰۱ نماینده حاضر در مجلس اعلام کردند از پاسخ های وزیر قانع نشدند و دومین کارت غلامی در جلسه علنی روز دوشنبه صادر شد.