هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 2 اسفند 1398
ساعت 20:26
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 2 دى 1398 ساعت 11:15
دوشنبه 2 دى 1398 09:55 ساعت
2019-12-23 11:15:09
شناسه خبر : 332010
ارتش سوریه موفق شد طی سه روز گذشته در جنوب و جنوب شرق استان ادلب، سی و سه روستا و نقطه مهم جدید را آزاد و پاکسازی کند.
ارتش سوریه موفق شد طی سه روز گذشته در جنوب و جنوب شرق استان ادلب، سی و سه روستا و نقطه مهم جدید را آزاد و پاکسازی کند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از دانشجو، یک منبع نظامی در سوریه گفت، ارتش طی سه روز گذشته، موفق شد حدود سی و سه روستای جدید در دو محور جنوب و جنوب شرق استان ادلب را آزاد کند.
 
این منبع نظامی به روزنامه الوطن سوریه گفت: ارتش الان به چهار کیلومتری شهرک جرجناز رسیده؛ جایی که لانه اصلی و مهم عناصر شاخه القاعده در سوریه و کلید ورود به شهر معرة النعمان است.
 
به گفته این منبع، خطوط دفاعی تروریست‌ها و سایر گروه‌های تروریستی همراه جبهة النصره که «الجبهة الوطنیة للتحریر» نامیده می‌شود و نزدیک به ترکیه هستند، در هم شکسته و ارتش موفق شد طی روز‌های گذشته بیش از بیست روستا و چند ارتفاع مشرف بر مناطق دیگر را تصرف و پاکسازی کند.
 
الوطن به نقل از کسانی که آنان را «کارشناسان نظامی» نامید، نوشت، فقط چند ساعت مانده که محاصره ارتش سوریه بر یک پست دیدبانی ترکیه در روستای الصرمان در حومه جنوب شرقی معرة النعمان به طور کامل محاصره شود چرا که با پیشروی دیروز ارتش در سه محور شرقی، شمالی و جنوبی الصرمان، این پست دیدبانی ترکیه از سه جهت محاصره شده است.
 
موقعیت الصرمان
 
به گزارش این روزنامه، منابع معارض اعلام کردند که در همین ارتباط، فرد موسوم به «ابو خدیجه» سرکرده اردنی گروهک «حراس الدین» کشته شده است. طبق این گزارش به نظر می‌رسد یک پهپاد متعلق به ائتلاف آمریکا خودرو حامل او را در نزدیکی شهرک ترمانین در ریف ادلب هدف قرار داده است.