هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 5 اسفند 1398
ساعت 18:33
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 2 دى 1398 ساعت 10:56
دوشنبه 2 دى 1398 09:54 ساعت
2019-12-23 10:56:34
شناسه خبر : 332001
نمایندگان مجلس در جریان اصلاح موادی از قانون آیین نامه داخلی، نحوه معرفی وزرا از سوی دولت به صحن علنی را اصلاح کردند.
نمایندگان مجلس در جریان اصلاح موادی از قانون آیین نامه داخلی، نحوه معرفی وزرا از سوی دولت به صحن علنی را اصلاح کردند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه 2 دی) پارلمان و در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی جهت تامین نظر شورای نگهبان با اصلاح برخی مواد موافقت کردند.
 
از 205 نماینده حاضر در صحن 163 به الاح ماده 3 رأی موافق داده و 6 نماینده رأی مخالف و 3 نماینده رأی ممتنع دادند. 
 
ماده 3 می گوید؛ ماده (202) قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی به‌شرح زیر اصلاح می‌شود:
 
ماده 202- رئیس‌جمهور موظف است حداکثر ظرف مدت 2 هفته پس از انجام مراسم تحلیف یا سقوط دولت، یا تغییر نیمی از وزراء از ابتدای شروع به‌کار دولت، ضمن تقدیم برنامه کلی، اسامی وزرای پیشنهادی وزارتخانه‌ها را که دارای تجربه و تخصص مرتبط هستند به همراه شرح حال، برنامه‌ها، سوابق و سمتهای علمی و اجرائی و سایر امتیازات قابل استناد، به مجلس تسلیم کند. رئیس مجلس مکلف است نامه معرفی هیأت وزیران و ضمائم آن را در اولین جلسه علنی اعلام وصول و قرائت کند، سپس معرفی‌نامه و مستندات را برای بررسی به کمیسیون یا کمیسیون‌های تخصصی مرتبط ارجاع دهد.
 
کمیسیون یا کمیسیون‌های مرتبط موظفند پس از بررسی صلاحیت، انطباق مدارک، سوابق و برنامه‌های وزیر پیشنهادی و تطبیق آنها با اسناد بالادستی ظرف مدت یک هفته گزارش خود را به هیأت‌رئیسه ارائه کنند تا برای اطلاع نمایندگان چاپ و توزیع شود. گزارش مذکور قبل از صحبت مخالفان و موافقان توسط سخنگو قرائت می‌شود.