هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 1 مهر 1399
ساعت 15:36
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 2 دى 1398 ساعت 08:58
دوشنبه 2 دى 1398 08:52 ساعت
2019-12-23 08:58:26
شناسه خبر : 331988
جمعی از تشکل‌های نشری، فعالان رسانه‌ای و کتابی از کتابخانۀ تفکر که در آشوب‌های آبان‌ماه به‌طور کامل سوخت بازدید کردند.

به گزارش رجانیوز کتابخانه عمومی تفکر در شهر باغستان از توابع شهرستان شهریار در پی ناآرامی‌های آبان‌ماه در آتش اغتشاشات سوخت و تمامی ۱۳ هزار جلد کتاب این کتابخانه در آتش‌سوزی نابود شد. این کتابخانه در سال 91 در منطقه نصیرآباد باغستان از توابع شهرستان شهریار تأسیس شد و مجهز به بخش‌های مخزن، کودک و سالن‌های مطالعه مجزا بود که در دو شیفت و توسط دو کتابدار اداره می‌شد.

 

 

بر اساس گفتۀ شاهدان عینی کتابخانۀ تفکر ساعت 11 شب 25 آبان‌ماه، توسط آشوبگران به آتش کشیده می‌شود و ماشین آتش‌نشانی نیز که برای اطفای حریق این مجموعه به حرکت درآمده بود نیز با ممانعت این افراد مواجه شده بود و آشوبگران پس از درگیری‌ با مأموران آتش‌نشانی، ماشین اطفای حریق را هم به آتش کشیدند. در طی این تخریب تمامی امکانات این کتابخانه نابود و بسیاری از وسایل گوناگون نیز توسط اغتشاشگران به غارت رفته بود.

پس از این واقعۀ تلخ طی فراخوانی که با همکاری مجمع ناشران انقلاب اسلامی و نهادکتابخانه‌های عمومی کشور صورت گرفت از ناشران، نویسندگان، شاعران و دیگر اهالی فرهنگ و ادب برای تجهیز این کتابخانه دعوت شد.

 

 

بعد از اعلام فراخوان جمع‌آوری کتاب برای تجهیز کتابخانۀ تفکر، صبح روز گذشته 1دی‌ماه 98 با همت مجمع ناشران انقلاب اسلامی، جمعی از ناشران و تشکل‌های نشری از کتابخانۀ تفکر بازدید کردند. طی این بازدید که با حضور مدیرعامل و اعضای هیئت مدیرۀ مجمع ناشران انقلاب اسلامی، رئیس هیئت مدیرۀ انجمن قلم، رئیس انجمن اسلامی ناشران، رئیس انجمن فرهنگی کودک و نوجوان، اعضای انجمن ناشران دانشگاهی و جمعی از ناشران و فعالان رسانه‌ای و کتابی انجام شد، خانم زهرا رضایی مدیر کتابخانه‌های عمومی شهرستان شهریار گزارشی از اتفاقات و خسارت‌های وارد شده به این کتابخانه ارائه کرد و برای بازسازی این کتابخانه از ناشران و اهالی فرهنگ و ادب و همچنین گروه‌های جهادی دعوت کرد تا با پیوستن به پویش #آباد_بمان_ایران کتاب‌های مدنظر خود را برای تجهیز و راه‌اندازی مجدد این کتابخانه، اهدا کنند.

میثم نیلی مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی طی این بازدید گفت: با هماهنگی‌های انجام شده بنا شد یکی از گروه‌های جهادی برای بازسازی عمرانی این کتابخانه وارد عمل شود و امیدواریم در حداقل زمان این کتابخانه که نماد فرهنگ در این شهر است، بازسازی و راه‌اندازی شود.

نیلی با اشاره به پویش #آباد_بمان_ایران از مجموعه‌های فرهنگی و کتابی خواست تا با پیوستن به این پویش سهمی در بازسازی این مجموعۀ فرهنگی داشته باشند.

 

 

گفتنی است طی هماهنگی انجام‌شده با نهاد کتابخانه‌های عمومی، مجمع ناشران انقلاب اسلامی به آدرس تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان ۱۲ فروردین، خیابان شهدای ژاندارمری، پلاک ۱۴۰ ، کدپستی:۱۳۱۴۶۷۳۸۸۴  کتاب‌های اهدایی را جمع‌آوری می‌کند. همچنین شماره تلفن ۰۹۳۳۶۳۷۰۰۳۳ برای هماهنگی و دریافت کمک‌ها پاسخگوی ناشران، کتاب‌فروشان و صاحبان آثار برای شرکت در این پویش خواهد بود.


 

آلبوم تصاویر