هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 9 مهر 1399
ساعت 03:09
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 1 دى 1398 ساعت 08:48
يكشنبه 1 دى 1398 08:39 ساعت
2019-12-22 08:48:29
شناسه خبر : 331967
احد گودرزیانی نویسنده، پژوهشگر و روزنامه‌نگار حوزه دفاع مقدس، که به دلیل عوارض قلبی در ۵۰ سالگی درگذشت امروز تشییع می‌شود.
احد گودرزیانی نویسنده، پژوهشگر و روزنامه‌نگار حوزه دفاع مقدس، که به دلیل عوارض قلبی در ۵۰ سالگی درگذشت امروز تشییع می‌شود.

به گزارش رجانیوز احد گودرزیانی که سال‌ها در دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری و مجله «کمان» با مرتضی سرهنگی و هدایت الله بهبودی همکار بود، در سن ۵۰ سالگی دار فانی را وداع گفت.

گودرزیانی از روزنامه‌نگاران بااخلاق کشور بود که سابقه همکاری با خبرگزاری کتاب ایران به عنوان دبیر دفاع مقدس را هم در کارنامه داشت و پیش از آن، مدیرداخلی دوهفته‌نامه کمان بود.

او که سابقه همکاری با انتشارات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را نیز بر عهده داشت، در دومین و سومین همایش تجلیل از خبرنگاران و نویسندگان دفاع مقدس (اسفند ۷۸ و اردیبهشت ۸۰) برای آثارش در دوهفته‌نامه کمان به‌عنوان نویسنده و خبرنگار نمونه برگزیده شد.

گودرزیانی طی روزهای گذشته و به دلیل عوارض قلبی به پزشکان بیمارستانی در تهران مراجعه کرد، اما به تشخیص آنان، از بیمارستان مرخص شد. با این حال، روز جمعه او در منزل خود درگذشت و خانواده وی هم‌اکنون در حال پیگیری شکایت از پزشکان بیمارستان به دلیل قصور پزشکی هستند.

مرحوم احد گودرزیانی در سال ۱۳۴۸ در تهران متولد شد. او تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی در رشته زبان و ادبیات فارسی ادامه داد و روزنامه‌نگاری را نیز در مرکز گسترش آموزش رسانه‌ها فرا گرفت. از ۱۹ سالگی به‌عنوان نویسنده و خبرنگار با روزنامه‌ها و مجلات گوناگون همکاری داشت و از سال ۱۳۷۲ به‌عنوان پژوهشگر و نویسنده در حوزه هنری مشغول به کار بود.

روزشمار ۱۵ خرداد بهار ۱۳۴۰ جلد اول، روزشمار ۱۵ خرداد ۱۳۴۰ جلد چهارم، به داد ما برسید، باغ انگور، باغ سیب باغ آیینه، خرمشهر خانه رو به آفتاب، روز شمار ۱۵ خرداد، جلد دوم، روز شمار ۱۵ خرداد، جلد اول و نیمه پنهان یک اسطوره از جمله آثار مرحوم احد گودرزیانی هستند.

طبق اعلام حوزه هنری، مراسم تشییع پیکر این نویسنده و پژوهشگر دفاع مقدس، یکشنبه(امروز) یکم دی‌ماه از ساعت ۹ صبح از مقابل این نهاد فرهنگی واقع در خیابان سمیه، تقاطع خیابان حافظ برگزار می‌شود و به احتمال بسیار در قطعه نام‌آوران به خاک سپرده خواهد شد.

 

رجانیوز این ضایعه را به خانواده آن مرحوم، همچنین جامعه نویسندگان حوزه دفاع مقدس تسلیت می‌گوید.کلیدواژه ها »