هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 9 مهر 1399
ساعت 02:25
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 30 آذر 1398 ساعت 14:31
شنبه 30 آذر 1398 14:18 ساعت
2019-12-21 14:31:12
شناسه خبر : 331944
صادرکنندگان گوشت برزیل مجبور شدند برای رساندن گوشت خود به ایران مسیر انتقال محموله‌ها به کشور را تغییر دهند.
صادرکنندگان گوشت برزیل مجبور شدند برای رساندن گوشت خود به ایران مسیر انتقال محموله‌ها به کشور را تغییر دهند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از رویترز، تحریم‌های آمریکا صادرکنندگان گوشت برزیلی را مجبور کرده است تا برای تداوم صادرات گوشت به ایران مسیر این محموله‌ها را تغییر دهند.
 
این شرکت‌ها علیرغم هزینه‌بر بودن این اقدام تلاش کردند تا با هدایت محموله‌های خود به کشور‌های همسایه آن‌ها را از طریق حمل و نقل جاده‌ای به داخل ایران منتقل کنند.
 
صادرکنندگان گوشت برزیلی هم اکنون بخش قابل توجهی از محموله‌های خود را در بنادر خاورمیانه تخلیه کرده و به گفته چند شرکت بازرگانی که نماینده شرکت‌های بزرگ گوشت برزیلی هستند این محموله‌ها از طریق جاده به ایران منتقل می‌شوند.
 
تحریم‌های آمریکا از فروش نفت گرفته تا کشتیرانی و فعالیت‌های مالی را در ایران تحت تأثیر قرار داده است و این بدان معناست که صادرکنندگان گوشت هم به دلیل مشکلات بانکی با مشکل در تعامل با ایران مواجه هستند.
 
به گفته یک صادرکننده گوشت که خواست نامش فاش نشود به دلیل عدم امکان دریافت پول صادراتی فروش گوشت به صورت مستقیم به ایران متوقف شده است. در ۱۱ ماه نخست سال ۲۰۱۹، برزیل ۲۱۴ میلیون دلار به ایران گوشت صادر کرده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۱ درصد کاهش داشته است.
 
آنتونیا کاماردلی مدیر مؤسسه آبیک که در زمینه صادرات گوشت برزیل فعالیت می‌کند، می‌گوید: جایگزین مسیر مستقیم به ایران تخلیه محموله‌ها در بنادر ترکیه، دوبی و اردن و انتقال آن‌ها از طریق مسیر‌های جاده‌ای به ایران است.
 
وی تأکید کرد: در حال حاضر گزینه‌های محدودی برای حمل و نقل به ایران داریم.
 
کاماردلی گفت: ترکیه توانسته به یک مسیر واسط تبدیل شود.