هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 5 فروردين 1399
ساعت 21:49
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 30 آذر 1398 ساعت 14:29
شنبه 30 آذر 1398 14:18 ساعت
2019-12-21 14:29:13
شناسه خبر : 331943
خبرگزاری آناتولی به نقل از مدیر گروه موسوم به هماهنگی واکنش در سوریه نوشت که طی پنج روز گذشته حداقل هشتاد هزار آواره سوری از ادلب به نزدیک مرز‌های ترکیه آمده‌اند.
خبرگزاری آناتولی به نقل از مدیر گروه موسوم به هماهنگی واکنش در سوریه نوشت که طی پنج روز گذشته حداقل هشتاد هزار آواره سوری از ادلب به نزدیک مرز‌های ترکیه آمده‌اند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از دانشجو، منابع محلی می‌گویند طی پنج روز گذشته بر اثر افزایش درگیری‌ها در منطقه کاهش تنش استان ادلب در شمال غرب سوریه، حداقل هشتاد هزار سوری از محل زندگی خود آواره شده‌اند.
 
خبرگزاری «آناتولی» به نقل از «محمد حلاج» مدیر گروه موسوم به «هماهنگی واکنش در سوریه» ادعا کرد این هشتاد هزار آواره سوری طی پنج روز گذشته به سمت ترکیه حرکت کرده و هم‌اکنون در مناطق نزدیک به مرز‌های این کشور مستقر شده‌اند.
 
حلاج مدعی است که از زمان آغاز درگیری‌ها در ادلب از ماه نوامبر بین نیرو‌های دولتی و تروریست‌ها، حداقل ۱۸۰ هزار سوری آواره شده‌اند.
 
دولت سوریه طی روز‌های اخیر با بیان اینکه ترکیه مفاد توافق‌های سوچی و کاهش تنش در ادلب را به صورت کامل رعایت نمی‌کند، می‌گوید مسئولیت افزایش درگیری‌ها و آواره شدن شهروندان سوری از خانه‌های خود بر عهده آنکارا است.
 
نیرو‌های ارتش سوریه از شامگاه پنجشنبه با پوشش هوایی روسیه و سوریه، عملیات زمینی خود را در جنوب استان ادلب آغاز کردند و موفق شدند سه روستا را آزاد کنند.
 
یک منبع میدانی نیز با بیان اینکه عملیات زمینی ارتش سوریه برای آزمودن «خط مقدم دفاعی تروریستها» آغاز شده است، تصریح کرد، بیشتر درگیری‌ها در جنوب ادلب با عناصر النصره و اجناد القوقاز بوده است.