هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 9 مهر 1399
ساعت 03:16
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 30 آذر 1398 ساعت 14:15
شنبه 30 آذر 1398 13:59 ساعت
2019-12-21 14:15:02
شناسه خبر : 331940
یک فرمانده نظامی روسیه از حملات تروریست‌ها به مواضع ارتش سوریه در ادلب خبر داد و ضمن بیان اینکه هفده نظامی سوری جان باختند، گفت که حدود دویست تروریست نیز کشته یا زخمی شدند.
یک فرمانده نظامی روسیه از حملات تروریست‌ها به مواضع ارتش سوریه در ادلب خبر داد و ضمن بیان اینکه هفده نظامی سوری جان باختند، گفت که حدود دویست تروریست نیز کشته یا زخمی شدند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از دانشجو، «یوری بورکنوف» رئیس مرکز صلح روسیه در سوریه اعلام کرد که گروه‌های تروریستی دیروز به مواضع ارتش سوریه در جنوب استان ادلب حمله کردند و درگیری سختی میان طرفین در گرفت.
 
طبق گزارش خبرگزاری «تاس»، به گفته بورکنوف، هفتده نیروی نظامی ارتش سوری در حملات تروریست‌ها در ادلب جان باختند.
 
ژنرال بورکنوف روز جمعه در جمع خبرنگاران گفت: «ارتش سوریه دو حمله شبه‌نظامیان «هیئة التحریر الشام»، «انصار التوحید» و «حراس الدین» در منطقه ادلب را دفع کردند. هفده نظامی ارتش سوریه جان باختند و از تروریست‌های وابسته به گروه‌های فوق الذکر نیز حدود ۲۰۰ نفر کشته یا زخمی شدند».
 
به گفته این نظامی ارشد روس، در ساعت ۹:۴۵ دقیقه ۱۹ دسامبر (۲۸ آذر)، بعد از حملات خمپاره‌ای ابتدایی، حدود ۳۰۰ تروریست که با خودرو‌های زرهی حمایت می‌شدند حملاتی را به ساکنان سنجار در ادلب در بخش «تل هزنا» آغاز کردند. این گروه‌های تروریستی سپس به مواضع ارتش ملی سوریه در عمق ۱.۵ کیلومتری حمله کردند، اما با آتش توپخانه ارتش و حملات هوایی متوقف شدند. نیم ساعت بعد ۴۰۰ تروریست دیگر که آن‌ها نیز با خودرو‌های زرهی مسلح، وانت‌های مجهز به مسلسل و نیروی پیاده حمایت می‌شدند مجددا به مواضع نیرو‌های حکومت سوریه در بخش «سوقات زرزور» حمله کردند و قصد داشتند به مناطق مسکونی «ابو دالی» دسترسی پیدا کنند.
 
در عین حال مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه نزدیک به معارضان اعلام کرد که ۷۰ نفر از شبه نظامیان در درگیری با نیرو‌های ارتش سوریه کشته شده‌اند.
 
بورکنوف در ادامه اضافه کرد، هر دوی این حملات را نیرو‌های ارتش سوریه دفع کردند. با این حال هفده نظامی سوری کشته و چهل‌ودو نفر مجروح شدند. تروریست‌ها نیز از کشته و زخمی شدن حدود دویست نیروی خود خبر داده‌اند.
 
به گزارش اسپوتنیک، ارتش سوریه شامگاه پنجشنبه گذشته پس از بمباران هوایی گسترده مواضع تروریست‌ها موفق شد منطقه «ام جلال» در جنوب ادلب را از اشغال جبهه النصره و اجناد القوقاز آزاد کند.
 
مقامات سوری بار‌ها تأکید کردند که این استان را از تروریست‌ها پس خواهند گرفت.