هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 31 شهريور 1399
ساعت 20:16
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 30 آذر 1398 ساعت 14:09
شنبه 30 آذر 1398 13:58 ساعت
2019-12-21 14:09:14
شناسه خبر : 331934
وزارت امنیت داخلی آریزونا از کشته شدن یک جوان قطری توسط مامور پلیس این ایالت خبر داد.
وزارت امنیت داخلی آریزونا از کشته شدن یک جوان قطری توسط مامور پلیس این ایالت خبر داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از روسیا الیوم، وزارت امنیت داخلی ایالت آریزونا اعلام کرد که یک جوان قطری ۲۵ ساله توسط مامور پلیس این ایالت در جریان یک درگیری در خیابان کشته شده است. «محمد احمد الهاشمی» جوان ۲۵ ساله قطری با روادید دانشجویی در آمریکا حضور داشته است.
 
طبق این بیانیه، مامور پلیس ایالتی نوزدهم دسامبر (۲۸ آذرماه) که با خودروی خدمت خود به همراه یک شهروند آمریکایی در حال گشت‌زنی در شهر «تمپی» آریزونا بود، با یک تبعه قطری مواجه شد که تابلوی راهنمایی رانندگی را کند و آن را وسط جاده رها کرد.
 
بنا بر اعلام وزارت امنیت داخلی ایالت آریزونا، پلیس ایالتی ابتدا از درون خودرو با بلندگو از این فرد خواست که تابلوی راهنمایی رانندگی را سر جای خودش برگرداند اما او بدون توجه به این درخواست به راهش ادامه داد.
 
به گفته آمریکایی‌ها، محمد احمد الهاشمی که با روادید دانشجویی در آمریکا اقامت داشت، به رغم دستورات مامور پلیس ایالتی هیچ توجهی به او نکرد و بعد از توقف خودروی پلیس مقابلش، به «رفتار و اقدامات خشن فیزیکی» دست زد.
 
طبق روایت وزارت امنیت داخلی ایالت آریزونا، مامور پلیس از محمد احمد الهاشمی که در حال پیاده راه رفتن در خیابان بود، خواست که از خیابان خارج شود اما او ضمن رد این خواسته پلیس، شروع به حمله به خودروی این مامور کرد. در این هنگام مامور پلیس از خودرو پیاده شد و به این تبعه قطری دستور داد که «روی زمین بنشیند». امتناع دوباره او به این فرمان، سبب شد مامور پلیس با شوکر به این جوان قطری حمله کند اما دو بار استفاده او از شوکر به جایی نرسید و کار دو طرف به درگیری کشید.
 
مقام‌های ایالت آریزونا، جوان قطری را به «حمله خشونت‌آمیز به مامور پلیس ایالتی» متهم کردند و گفتند، او این مامور را با مشت و لگد مورد حمله قرار داد و حداقل سه بار وی را به زمین کوبیده بود و مامور پلیس برای حفاظت از جان خود و شهروند آمریکایی حاضر در خودرویش، با سلاح سازمانی به تبعه قطری شلیک کرد و او را کشت.