هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 31 شهريور 1399
ساعت 18:48
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 30 آذر 1398 ساعت 12:27
شنبه 30 آذر 1398 10:52 ساعت
2019-12-21 12:27:51
شناسه خبر : 331914
شورای نظارتی رقابت بازار در فرانسه، شرکت گوگل را به پرداخت ۱۵۰ میلیون یورو جریمه محکوم کرد.
شورای نظارتی رقابت بازار در فرانسه، شرکت گوگل را به پرداخت ۱۵۰ میلیون یورو جریمه محکوم کرد.
 
به گزارش رجانیوز، به گفته مقامات فرانسه، شرکت گوگل به دلیل «موقعیت برتر» ناشی از قدرت بالای موتور جست‌وجوگر خود تقریبا کنترل کامل بازار تبلیغات اینترنتی را در اختیار گرفته است و با سوءاستفاده از این موقعیت، خود را به کاربران و تبلیغ‌کنندگان تحمیل می‌کند. این اولین بار است که شورای رقابتی فرانسه گوگل را محکوم به پرداخت جریمه می‌کند. مبلغ این جریمه یکی از بالاترین ارقامی است که فرانسه تاکنون برای یک شرکت خصوصی در این کشور در نظر گرفته است.
 
«ایزابل داسیلوا» رئیس‌شورای نظارتی رقابت بازار در فرانسه به خبرنگاران گفت: موقعیت منحصر به فرد گوگل در بازار فرانسه بی‌سابقه است. آنها بین ۹۰ تا ۱۰۰ درصد بازار تبلیغات را از بقیه رقبا ربوده‌اند.
 
شورای نظارتی رقابت بازار در فرانسه می‌گوید دلیل اصلی جریمه گوگل، حمایت از رقبای این شرکت است که کارهای خلاقانه زیادی انجام داده‌اند اما به دلیل قدرت گوگل در بازار مجازی، دیده نمی‌شوند.
 
شرکت گوگل دوماه زمان خواهد داشت تا با ارسال یک گزارش کامل پاسخگوی شورای نظارتی رقابت بازار در فرانسه باشد. این کمپانی اعلام کرده است که در نظر دارد تا ضمن اعتراض به جریمه در نظر گرفته شده درخواست تجدیدنظر در آن را ارائه کند.
 
منبع: کیهان