هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 30 آذر 1398 ساعت 09:49
شنبه 30 آذر 1398 09:33 ساعت
2019-12-21 09:49:08
شناسه خبر : 331873
مدیر روابط‌ عمومی و امور بین‌الملل سازمان بورس خبرهای منتشر شده مبنی بر هشدار FATF به بازار سرمایه و مهلت ۱۵ روزه را تکذیب کرد.
مدیر روابط‌ عمومی و امور بین‌الملل سازمان بورس خبرهای منتشر شده مبنی بر هشدار FATF به بازار سرمایه و مهلت ۱۵ روزه را تکذیب کرد.
 
به تازگی خبر کذبی در فضای مجازی منتشر شده مبنی بر اینکه با توجه به نهایی‌نشدن قوانین مرتبط با FATF در ایران، همه بورس‌های فعال در خطر قطع مراودات با بازار‌های جهانی و نقل و انتقال‌های مالی قرار گرفته‌اند و شاید درصورت اهمال نهادهای تصمیم‌گیر در حوزه مقررات مزبور 11 میلیون سهامدار ایرانی، 650 شرکت بزرگ، 100 شرکت کارگزاری، 200 صندوق سرمایه‌گذاری و 100 نهاد بزرگ مالی ایران از جمله تامین سرمایه‌ها با مخاطره متهم شدن به فعالیت خارج از ضوابط پولشویی بین‌المللی مواجه ‌شوند، موضوعی که می‌تواند آینده صنعت مالی و تولید را در ایران با ابهامی عجیب مواجه کند.
 
به گزارش تسنیم، در این زمینه مدیر روابط‌ عمومی و امور بین‌الملل سازمان بورس درباره خبر ارسال نامه و مهلت 15روزه فدراسیون جهانی بورس‌ها به بورس‌های ایران در مورد اعلام نحوه اجرای ضوابط FATF گفت: موضوعی با این عنوان وجود خارجی ندارد و هیچ‌گونه نامه‌ای دریافت نشده است.
 
به گفته یاسر فلاح، محدودیت جدید و شرایط تازه‌ای از سوی FATF اعمال نشده و برخی ایرادات برای عضویت بورس‌های ایران در فدراسیون جهانی بورس‌ها (WFE) وجود داشته و دارد که باید بورس‌ها این موارد حرفه‌ای را رعایت کنند تا عضویت بورس‌ها در این بازار جهانی به‌صورت قطعی انجام شود. 
 
حامیان FATF که هیچ دلیل فنی و کارشناسی برای پیوستن به این سازمان بین دولتی ندارند، با شایعه سازی در پی هموارکردن مسیر تصویب لوایح استعماری مرتبط با FATF هستند.
 
منبع:کیهان