هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 30 بهمن 1398
ساعت 16:22
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 30 آذر 1398 ساعت 09:46
شنبه 30 آذر 1398 09:33 ساعت
2019-12-21 09:46:17
شناسه خبر : 331871
جنبش حزب‌الله به رژیم صهیونیستی درباره هرگونه تعرضی به ذخایر گازی لبنان هشدار داد و اعلام کرد که اگر چنین اتفاقی بیفتد، اسرائیل با سرنوشت خودش بازی کرده است.
جنبش حزب‌الله به رژیم صهیونیستی درباره هرگونه تعرضی به ذخایر گازی لبنان هشدار داد و اعلام کرد که اگر چنین اتفاقی بیفتد، اسرائیل با سرنوشت خودش بازی کرده است.
 
«محمد رعد» رئیس‌فراکسیون حزب‌الله پارلمان لبنان، در مراسم گرامیداشت یکی از شهدای مقاومت، به رژیم صهیونیستی در‌باره هرگونه طمع ورزی نسبت به ذخایر گازی لبنان، هشدار داد و تصریح کرد: اجازه نخواهیم داد دشمن حتی بر پنج سانتیمتر از میدان گازی موجود در آب‌های ساحلی لبنان تسلط یابد.
 
محمد رعد تأکید کرد، موضوع اصلی در لبنان، نظام و ساختار آن نیست، بلکه موضوع اساسی‌، حاکمیت کشور و حفظ سرمایه‌های نفتی و گازی و مقاومت است. تلاش ما این است که دریچه‌های منتهی به نگرانی‌ها را مسدود کنیم و به دشمن اجازه ندهیم حاکمیت ما را نقض کند و بدون اینکه سرنوشتش دچار آسیب شود، جنگی را علیه ما به راه بیندازد.
 
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، محمد رعد گفت: هدف اصلی آنان(صهیونیست‌ها)، اشغال لبنان و حفظ نگرانی‌های موجود در این کشور است. ما هم در مقابل تلاش می‌کنیم دریچه‌های منتهی به این نگرانی‌ها را ببندیم، هرگز به دشمن اجازه نخواهیم داد حاکمیت ما را نقض کند و جنگی را علیه ما راه بیندازد، بدون آنکه سرنوشتش در مسیر محک و آزمون قرار بگیرد.
 
این مقام جنبش حزب‌الله افزود: به دشمن اجازه نخواهیم داد، با حمایت آمریکا یا بدون این حمایت، یا با حمایت شورای امنیت سازمان ملل و قطعنامه‌هایی که محتوای مخالف و متضاد با حاکمیت ما بر مرز‌های لبنان دارند، علیه حاکمیت لبنان بر آب‌های منطقه‌ای گردنکشی کند. در هر حال، به هیچ کس اجازه نخواهیم داد منابع گازی ما را در آب‌های منطقه‌ای تهدید کند، حتی اگر اختلافات، بر سر پنج سانتیمتر از میادین گازی باشد.