98/9/27 - 17:23 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 331849
انتشارات موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس کتاب امضا شدۀ رهبر معظم انقلاب را بازنشر کرد.
انتشارات موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس کتاب امضا شدۀ رهبر معظم انقلاب را بازنشر کرد.

به گزارش رجانیوز، کتاب «خورشید در سایه» زندگی‌نامه و خاطرات شهید عماد مغنیه توسط انتشارات موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تجدید چاپ شد.

این کتاب یکی از آثار منتشر شده موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بود که طی بازدید رهبر معظم انقلاب مورد توجه و امضای ایشان قرار گرفت.

عماد مغنیه معروف به حاج رضوان (۱۹۶۲ - ۲۰۰۸ م) بنیانگذار یگان نظامی حزب الله لبنان و از فرماندهان جنگ ۳۳ روزه بود که در یک حادثه تروریستی به شهادت رسید.

عماد مغنیه به «مرد سایه» در مقاومت اسلامی شهرت داشت و بسیاری او را مغز متفکر حزب ‌الله قلمداد می‌کردند و دولت ایالات متحده برای دریافت هر اطلاعاتی از او جایزه تعیین کرده بود. عماد مغنیه در سال ۲۰۰۸ م در دمشق ترور شد و به شهادت رسید. آیت الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در پیامی به مناسبت شهادتش، او را فردی معرفی کرد که سراپا عشق و شور جهاد فی سبیل الله بود.

شهید عماد مغنیه معروف به حاج رضوان، ۷ دسامبر سال ۱۹۶۲ در شهر صور واقع در جنوب لبنان به دنیا آمد. پدرش فایز مغنیه است و برادرانش جهاد و فؤاد بودند. هر دو برادرش به شهادت رسیدند. از شهید عماد چند فرزند باقی مانده‌اند. جهاد یکی از فرزندانش که در ۲۷ دی ۱۳۹۳ در هجوم بالگردهای اسرائیلی به خودروی حامل وی در بلندی‌های جولان سوریه به شهادت رسید.