هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 28 بهمن 1398
ساعت 07:58
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 27 آذر 1398 ساعت 16:42
چهارشنبه 27 آذر 1398 16:40 ساعت
2019-12-18 16:42:21
شناسه خبر : 331846
جمعی از شهروندان آبادان و خرمشهر همچنان در محاصره آب‌های پس از باران مانده اند. گزارش‌ها حاکی از آن است که مشکلات آبگرفتگی پس از باران و جاری شدن فاضلاب همچنان در برخی مناطق آبادان و خرمشهر با شدت و ضعف ادامه دارد.
جمعی از شهروندان آبادان و خرمشهر همچنان در محاصره آب‌های پس از باران مانده اند. گزارش‌ها حاکی از آن است که مشکلات آبگرفتگی پس از باران و جاری شدن فاضلاب همچنان در برخی مناطق آبادان و خرمشهر با شدت و ضعف ادامه دارد.
 
به گزارش رجانیوز،  این روزها که حواس همه جمع قدم زدن‌های پاییزی جناب نوبخت و آلودگی هوای پایتخت و تعطیلی مدارس کشور و قرص‌های داخل کیک و آنفلوآنزای شایع در نقاط مختلف کشور وFATF ،CFT و این‌طور چیزهاست، فاضلاب خانه و خیابان مردم بخشی از استان خوزستان را گرفته است. زندگی‌شان را فاضلاب و کثیفی برداشته و بیمارستان‌ها برق‌شان قطع شده و همین دو شب پیش چهار نفر جان‌شان را در بیمارستان از دست دادند. این خوزستان با این شمایل، انگار کسی را ندارد که صدایش بشود، یا شاید آنقدر گفته شده و گفتیم و گفتند که کسی الزامی برای گره‌گشایی از آن نمی‌بیند.
 
به هر طریق حال خوزستان با آن همه ظرفیت و منابع خوش نیست. ما فرسخ‌ها دورتر از خوزستان از موهبت‌هایش منتفع هستیم، اما مردم کنار کارون، روی چاه‌های نفت و زیر سایه نخلستان‌ها هیچ نفعی از خوزستانی بودن‌شان نمی‌برند. برای ترسیم وضعیت این یکی دو روز خوزستان گزارشی در ادامه آمده است.
 
* شهروندان در محاصره آب‌های پس از باران
 
جمعی از شهروندان آبادان و خرمشهر همچنان در محاصره آب‌های پس از باران مانده اند. گزارش‌ها حاکی از آن است که مشکلات آبگرفتگی پس از باران و جاری شدن فاضلاب همچنان در برخی مناطق آبادان و خرمشهر با شدت و ضعف ادامه دارد. آبگرفتگی در کوی ولیعصر، کوی ذوالفقاری، سده و جمشیدآباد در آبادان و در کوی سوم خرداد، کوی بهروز و کوی نیرو به قدری است که رفت و آمد مردم در این مناطق را با مشکل مواجه کرده است.
 
در برخی محله‌ها، شهروندان حتی نمی‌توانند از خانه هایشان خارج شوند و در برخی کوچه‌ها نیز آبی که به داخل منازل نفوذ کرده بود همچنان خارج نشده است.
 
* وعده دادگستری خوزستان به مردم
 
حجت الاسلام صادق مرادی رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: پیگیری خواهیم کرد تا خسارت‌هایی که به بر اثر آبگرفتگی به خانه‌ها و وسایل مردم وارد شده است با کمک استانداری خوزستان محاسبه و پرداخت شود.
 
حجت الاسلام صادق مرادی رئیس کل دادگستری خوزستان اظهار داشت:اولین دغدغه مردم و خواسته ما این است که این آبهای جاری در سطح شهر و خانه‌های مردم فوری تخلیه شود.
 
وی ادامه داد: کنار مردم خواهیم بود تا زندگی آنها به حالت عادی بازگردد و خانه‌هایشان به کمک گروه‌های جهادی و نیروهای بسیجی از آب و گل و لای خالی شود.
 
مرادی تاکید کرد: پیگیری خواهیم کرد تا خسارت‌هایی که به بر اثر آبگرفتگی به خانه‌ها و وسایل مردم وارد شده است  با کمک استانداری خوزستان محاسبه و پرداخت شود.
 
وی با بیان اینکه مثل بحث سیل باید دولت به مردم خسارت دیده کمک کند گفت: تا احقاق حق کامل مردمی که دچار خسارت شده‌اند کنار آنها خواهیم بود.
 
* اسکان اضطراری ۳۲۰ خانوار آسیب‌دیده
 
علی خدادادی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به امدادرسانی به آسیب‌دیدگان بارندگی‌های روزهای گذشته اظهار کرد: تاکنون ۳۲۰ خانوار در سالن‌های ورزشی اهواز، آبادان و کارون اسکان اضطراری یافته‌اند.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان افزود: ۴۰ تیم عملیات امداد و نجات فعال در اهواز، آبادان، کارون، هفتکل، رامهرمز و باوی کماکان در حال ارائه خدمات هستند.
 
وی افزود: عملیات امدادرسانی جمعیت هلال احمر در شهرستان‌های شوشتر، آغاجاری، شادگان، هفتکل و باغملک به پایان رسیده است.
 
* کمک‌رسانی امام جمعه آبادان به مردم
 
حجت‌الاسلام ابراهیمی‌پور، امام جمعه آبادان، همراه با طلاب جهادگر دست به کار شده و در روزهای اخیر که شهرستان آبادان بیشترین میزان بارندگی در استان را داشته و  این مساله مشکلات عدیده‌ای را برای مردم ایجاد کرده اقدام به تخلیه آب‌های سطحی از منازل مردم کرد.
 
* طلاب جهادگر پای کار مردم
 
در پی آب گرفتگی‌های گسترده در سطح شهر اهواز، بسیاری از شهروندان دچار مشکلات عدیده شدند. از نبود وسایل نقلیه عمومی برای جابه‌جایی شهروندان در سطح شهر گرفته تا ورود آب و فاضلاب به منازل مردم! در این میان با توجه به اعلام وضعیت آماده باش در مدارس علمیه اهواز، از شامگاه دوشنبه چندین گروه جهادی به کمک نیروهای امدادی و همچنین مردم رفتند.
 
طلای جهادی با تجمع در مسجد ولایت گلستان و تجمیع امکانات، عازم نقاط آسیب دیده شهر شدند. بر این اساس چندین گروه جهادی-امدادی به چند نقطه از شهر رفته و اقدام به تخلیه آب های ورودی به منازل مردم کردند.
 
همچنین چند گروه نیز با ماشین شخصی اقدام به گشت شبانه در نقاط مختلف و رساندن مردم پیاده و یا گیر افتاده در آب کردند.
 
منبع:جهان نیوز