98/9/27 - 15:20 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 331834
بسیج دانشجویی ۱۱ دانشگاه تهران بزرگ طی بیانیه‌ای تاکید کردند: تمامی نهاد‌ها باید بگویند که چه فعالیت‌هایی در رابطه با پیگیری وضعیت شیخ زکزاکی کرده‌اند؟
بسیج دانشجویی ۱۱ دانشگاه تهران بزرگ طی بیانیه‌ای تاکید کردند: تمامی نهاد‌ها باید بگویند که چه فعالیت‌هایی در رابطه با پیگیری وضعیت شیخ زکزاکی کرده‌اند؟
 
به گزارش رجانیوز به نقل از دانشجو، بسیج دانشجویی ۱۱ دانشگاه تهران بزرگ طی بیانیه‌ای تاکید کردند: تمامی دستگاه‌ها و نهاد‌ها از جمله نیروی قدس سپاه، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مجمع تقریب مذاهب اسلامی، مجمع جهانی اهل البیت و سایر که از بیت المال ارتزاق می‌کنند باید بگویند که چه فعالیت‌هایی در رابطه با پیگیری وضعیت شیخ زکزاکی انجام داده اند.
 
متن این بیانیه به شرح زیر است:
 
آقایان مسئول
این چندمین مرتبه است که مسئله‌ حساس و مهم شیخ زکزاکی را گوشزد می‌کنیم و هر بار نه تنها وضعیت بهبود نمی‌یابد بلکه شاهد وخیم‌تر شدن اوضاع نیز هستیم. شیخ زکزاکی عزیز در مسیری قدم نهاده که آمال و خواسته اش عدالت و داد برای همه‌ انسان‌ها به دور از نژاد و قومیت می‌باشد و انتهای آن، ولایت الله و نفی ولایت طاغوت است. پس بر مسئولین مربوطه واجب بود تا با چنین آرمانی همراهی کنند و نگذارند گویندگان حق و آزادی زیر چکمه‌های ظلم دولت‌ها له بشوند.
 
اما افسوس، در حالی که ده‌ها ترکش در سر و بدن شیخ زکزاکی جای گرفته است و وخامت حال ایشان بر کسی پوشیده نیست و درحالی که اطرافیان این بزرگوار زنده ماندن ایشان را معجزه می‌دانند، هر گاه به مسئولین وزارت خارجه شکایت می‌شود که برای درمان شیخ چه اقداماتی انجام شده است، در جلسات می‌گویند که مشغول دیپلماسی پنهان هستیم!
 
در آخرین اقدامات آقایان شاهد دیدار معاون اقتصادی آقای روحانی با رئیس جمهور نیجریه بوده‌ایم. آنچه از این واقعه در رسانه‌ها منعکس شده است نه پیگیری درمان شیخ که تشکیل کمیسیون‌های اقتصادی بدون کوچکترین اشاره‌ای به این بزرگوار بوده و بعد از پیگیری بسیار توسط دانشجویان صرفا سخنگوی وزارت خارجه اعلام می‌دارد در این دیدار مسئله‌ی شیخ زکزاکی نیز مطرح شده است.
 
آیا اهمیت شیخ زکزاکی این حد پایین است که بعد از فشار رسانه‌ها و دانشجویان صرفا بیان شود که از خمینی نیجریه نیز سخن به میان آمده؟ و حال آنکه تاثیر این سخن چه بوده که چند روز بعد از ملاقات شیخ دستگیر می‌شود؟ و در نهایت آنچه منعکس شد همکاری بر سر مبارزه با تروریسم بود در حالی که دولت نیجریه جنبش اسلامی در این کشور به رهبری شیخ زکزاکی را گروه تروریستی می‌خواند.
 
آیا پیگیری‌های مسئولین از این تلخ‌تر هم می‌توانست بشود که انتظار دارند دانشجویان مسلمان و حق جو آرام بنشینند؟ خطر شهادت چنین عالم مجاهد و بزرگی مسئله‌ای نیست که بتوان از کنار آن به آرامی گذشت. بویژه هنگامی که شنیده شده است برخی حضرات به مسئولین نیجریه گفته اند قصد حمایت از شیخ را ندارند. اگر حمایت ما از جنبش اسلامی نیجریه که در عقیده سیاسی و مذهبی کاملا منطبق بر انقلاب اسلامی می‌باشد نتیجه اش چنین است، پس حمایت ما از سایر گروه‌های آزادی خواه که چه بسا در نظر و عمل تفاوت‌هایی با نگاه انقلاب دارند چگونه می‌باشد؟ بی شک با چنین رویه‌ای باید منتظر تغییر نگرشی جدی از جانب مستضعفان جهان نسبت به جمهوری اسلامی بود.
 
باید در دانشگاه حضور یافته و پاسخ گوی اقداماتی که می‌توانستید انجام دهید و صورت نگرفت و آنچه نباید انجام یا گفته می‌شد، ولی صورت گرفت باشید. باید پاسخ گو بود که چرا سفیر نروژ درنیجریه هم به دیدار شیخ در زندان می‌رود، اما آقایان به اندازه‌ی یک دیدار هم حساسیت از خودشان نشان نمی‌دهند تا شاید دست کم مرهمی بر دل‌هایی باشد که از پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران نا امید گشته اند.
 
در این واقعه‌ ناگوار تمامی دستگاه‌ها و نهاد‌ها از جمله نیروی قدس سپاه، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مجمع تقریب مذاهب اسلامی، مجمع جهانی اهل البیت و سایر که از بیت المال ارتزاق می‌کنند و هدف پیگری اهداف انقلاب در آنسوی مرز‌ها را دارند، باید بگویند که چه فعالیت‌هایی در رابطه با این مهم داشته‌اند و این پاسخگویی می‌بایست در جلسات رسمی با حضور کارشناسان انجام شود نه در جلسات خصوصی تا بیش از این افکار عمومی جریحه دار عدم حمایت از شیخ نشود.
 
ما دانشجویان همانقدر که مشکلات کشور خودمان برایمان مطرح است، آزادی حق گویان و دفاع از عدالت خواهان در سایر نقاط جهان نیز بر ما واجب است چرا که برقراری داد در تمام این کره خاکی از همین مسیر می‌گذرد؛ بنابراین از مسئله‌ شیخ زکزاکی کوتاه نخواهیم آمد.
 
بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر
بسیج دانشجویی دانشگاه علامه
مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه تهران
مجمع حزب الله دانشگاه علم و صنعت
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی
بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر
بسیج دانشجویی دانشگاه بهشتی
بسیج دانشجویی دانشگاه سوره
بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت
بسیج دانشجویی دانشگاه مطهری
بسیج دانشجویی دانشگاه خوارزمی