هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 27 آذر 1398 ساعت 15:13
چهارشنبه 27 آذر 1398 14:44 ساعت
2019-12-18 15:13:23
شناسه خبر : 331830
دولت روسیه برای کمک به بازسازی سوریه و بهبود وضعیت زندگی مردم این کشور از طریق برنامه‌های انسان‌دوستانه بین‌المللی، تا پایان سال جاری (میلادی) مبلغی معادل ۱۷ میلیون دلار را به بخش‌های مختلف سازمان ملل خواهد پرداخت.
دولت روسیه برای کمک به بازسازی سوریه و بهبود وضعیت زندگی مردم این کشور از طریق برنامه‌های انسان‌دوستانه بین‌المللی، تا پایان سال جاری (میلادی) مبلغی معادل ۱۷ میلیون دلار را به بخش‌های مختلف سازمان ملل خواهد پرداخت.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از خبرگزاری «تاس»، روسیه تا پایان سال جاری، حدود 17 میلیون دلار (1 میلیارد روبل) برای بازسازی سوریه به ساختارهای مختلف سازمان ملل پرداخت می‌کند. این مسئله در حکمی در این رابطه که توسط "دمیتری مدویدیف" نخست وزیر روسیه به امضاء رسیده و متن آن در پورتال رسمی اطلاعات حقوقی دولت منتشر شده، آمده است.
 
مطابق این حکم، به بودجه برنامه توسعه سازمان ملل برای ارائه کمک به شهرهایی که در زمان جنگ بیشترین آسیب را دیده‌اند، مبلغ 5.8 میلیون دلار (حدود 363 میلیون روبل) اختصاص خواهد یافت و تا 5 میلیون دلار (حدود 313 میلیون روبل) نیز به صندوق کودکان سازمان ملل برای ترمیم سیستم آموزشی و بهداشت کودکان کمک خواهد شد. همچنین 3 میلیون دلار (حدود 188 میلیون روبل) به بودجه سازمان بهداشت جهانی و بودجه صندوق جمعیت سازمان ملل متحد واریز می شود.
 
علاوه بر این، به وزارت امور خارجه روسیه دستور داده شده تا دولت سوریه و ساختار سازمان ملل را از این تصمیم آگاه کند و همچنین با ارگان‌های مربوط سازمان ملل متحد درباره انتقال و استفاده از وجوه اختصاص یافته هماهنگی‌های لازم را انجام دهد.
 
در ماه سپتامبر، "واسیلی نبنزیا" نماینده دائم روسیه در سازمان ملل یادآور شده بود که متاسفانه کشورهای غربی همیشه بهانه‌هایی برای امتناع از مشارکت در بازسازی زیرساختارهای سوریه پیدا می‌کنند.
 
در همین رابطه، روسیه پیش نویس قطعنامه‌ای برای ارائه کمک‌های بشر دوستانه فرامرزی به سوریه به شورای امنیت سازمان ملل ارائه داده که قرار است رای گیری در این باره در تاریخ  19 دسامبر (28 آذر ماه) انجام شود. البته به موازات این اقدام روسیه، سه کشور: بلژیک، کویت و آلمان نیز پیش‌نویس قطعنامه‌ای در این زمینه را آماده کرد‌ه‌اند. طرف روسی این سند را غیرقابل قبول ارزیابی کرده است.