هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 27 آذر 1398 ساعت 14:58
چهارشنبه 27 آذر 1398 14:44 ساعت
2019-12-18 14:58:26
شناسه خبر : 331824
عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با بیان اینکه مجلس فعلی شریک اقدامات دولت است، گفت: مجلس آینده، حداقل می‌تواند ترمز دولت را بکشد.
عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با بیان اینکه مجلس فعلی شریک اقدامات دولت است، گفت: مجلس آینده، حداقل می‌تواند ترمز دولت را بکشد.
 
به گزارش رجانیوز، مالک شریعتی عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، با اشاره به نواقص و ضعف‌های مجلس دهم و لزوم رفع آنها در مجلس آینده اظهار داشت: الان شرایط کشور ویژه است و تصمیماتی که دولت می‌گیرد به معنای واقعی کلمه کارشناسی شده نیست. عده‌ای نظراتی می‌دهند و دولت هم اجرا می‌کند ولی همین مسئله اخیر سهمیه بندی بنزین از نظر کارشناسی نقص جدی دارد و حتماً می‌شد طرح های دیگری انجام داد و البته جراحی‌های اولویت‌دار دیگری نیز در نظام بانکی و مالیاتی می‌توانست صورت گیرد.
 
وی با بیان اینکه متاسفانه دولت ریل‌گذاری که برایش انجام شده را به درستی طی نمی‌کند، گفت: البته مجلس آینده بیش از یک سال با دولت فعلی نخواهد بود و فرصتی برای ریل گذاری جدید به معنای واقعی کلمه نیست ولی حداقل می‌تواند ترمز دولت را بکشد.
 
این کارشناس اقتصاد انرژی با تاکید بر اینکه دولت در چند وقت اخیر و پس از ناکامی در همه طرح‌های خود و باتوجه به اینکه همه تخم‌مرغ‌هایش را در سبد خارجی گذاشت، واقعا بد عمل کرده و نیازمند این است که ترمزش توسط مجلس کشیده شود،‌ تصریح کرد: این اقدام از مجلس ضعیف و در خدمت دولت بر نمی آید و نیازمند تشکیل یک مجلس قوی، کارآمد و مقتدر است؛ قدرتی که بتواند بر دولت نظارت جدی کند و این با تجمیع رای مردم  در مجلس وجود خواهدداشت. 
 
شریعتی با بیان اینکه مجلس فعلی کاملا همراه دولت بوده و شریک اقدامات دولت است، بیان داشت: باعث تعجب است که آقای امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در برنامه تلویزیونی دست‌خط گفته «از مجلس دهم راضی هستیم و گاهی برخی نمایندگان که خیلی با دولت همراه و همکار هستند و تحت عنوان لیست دولت وارد مجلس شدند به من گله می کنند و می پرسند پس کی می خواهید سازماندهی کنید و برای مجلس آینده برنامه ریزی کنید» و این در حالی است که مجلس به جای درخدمت دولت بودن باید در خدمت مردم و ناظر بر دولت باشد و باید شأن نظارتی خود را حفظ کند و اگر دولت در جایی اشتباه می‌کند با مواضع پیشگیرانه جلوی آن را بگیرد. 
 
عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در پایان تاکید کرد: در یک سال آخر دولت فعلی، می توان آن را تا حدودی سر خط آورد و اگر مجلس واقعا به نقش نظارتی و تقنینی خود تا آن جایی که امکان داشته باشد متعهد باشد، در همین یک سال هم می‌تواند دولت خسته و پیر و ناکارآمد فعلی را تا حدودی به کار وادارد و حق مردم را بگیرد و در آینده نزدیک زمینه را برای تحول جدی در مدیریت اجرایی کشور فراهم کند.
 
منبع:فارس