هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 27 آذر 1398 ساعت 12:22
چهارشنبه 27 آذر 1398 12:12 ساعت
2019-12-18 12:22:07
شناسه خبر : 331795
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: تاکنون بیش از 250 نفر از سردسته‌های اغتشاشات ماه گذشته در کرمانشاه، با اشراف اطلاعاتی پلیس امنیت عمومی استان دستگیر شده‌اند.
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: تاکنون بیش از 250 نفر از سردسته‌های اغتشاشات ماه گذشته در کرمانشاه، با اشراف اطلاعاتی پلیس امنیت عمومی استان دستگیر شده‌اند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، سردار علی‌اکبر جاویدان صبح امروز در جمع اصحاب رسانه، از دستگیری بیش از 250 نفر از سردسته های اغتشاش در استان خبر داد و اظهار داشت: این افراد در شهرهای مختلف استان دست به ناامنی و اغتشاش زده و بسیاری از جوانان دیگر را نیز برای آشوب و درگیری‌های خیابانی تحریک کرده بودند.
 
وی افزود: اغتشاشگران دستگیر شده عموما بین 20 تا 35 سال سن دارند و اکثر قریب به اتفاق نیز پس از دستگیری از کار خود اظهار ندامت و پشیمانی کرده‌اند.
 
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: شرارت، تحریک مردم به ایجاد آشوب و اغتشاش، تخریب اموال عمومی و وارد آوردن خسارت به اماکن دولتی، شکستن شیشه خودروهای امدادی و شخصی مردم و حمله به ماموران پلیس و نیروهای بسیجی از جمله جرایم این افراد بوده است.
 
وی با بیان اینکه تبلیغ علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی در فضای مجازی و شبکه ‌های معاند از دیگر جرائم برخی از افراد دستگیر شده است، افزود: چند نفر آن‌ها همچنین به ارتباط با گروهک‌های تروریستی و دشمنان انقلاب اعتراف کرده‌اند.
 
جاویدان تصریح کرد: همچنین در بازرسی از مخفیگاه سران اغتشاش در استان کرمانشاه، بیش از 30 قبضه سلاح به همراه تعدادی فشنگ کشف شده است.
 
رئیس پلیس استان کرمانشاه در پایان و با بیان اینکه برخی‌ها با سوء‌استفاده از مطالبه‌گری عامه مردم و تحت تاثیر جو رسانه‌ای دشمنان نظام و انقلاب، دست به اقداماتی زدند که در شأن کشور و نظام جمهوری اسلامی نبود، خاطرنشان کرد: پلیس نیز بنا بر وظیفه ذاتی خود مقتدرانه با عوامل آشوب و ناامنی برخورد کرد.
 
گفتنی است، در جریان اغتشاشات صورت گرفته روز شنبه 25 آبان‌ماه، سرگرد «ایرج جواهری» از ماموران کلانتری 24 الهیه کرمانشاه به درجه رفیع شهادت نائل آمد و اغتشاشگران خسارات زیادی را به اموال عمومی و شخصی مردم وارد آوردند.