هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 1 اسفند 1398
ساعت 03:34
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 27 آذر 1398 ساعت 12:00
چهارشنبه 27 آذر 1398 11:50 ساعت
2019-12-18 12:00:47
شناسه خبر : 331783
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا می‌گوید نامه هشدارآمیز ترامپ را به طور کامل نخوانده، اما همان مقدار هم که خوانده مسخره است.
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا می‌گوید نامه هشدارآمیز ترامپ را به طور کامل نخوانده، اما همان مقدار هم که خوانده مسخره است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از اسپوتنیک، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا پاسخ نامه هشدارآمیزی را که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری این کشور روز گذشته خطاب به وی نگاشته بود؛ داد.
 
وی با اذعان به اینکه نامه را به طور کامل نخوانده، اما خلاصه مطلب را می‌داند؛ محتوی آن را مسخره و به شدت منزجرکننده عنوان کرد.
 
گفتنی است مجلس نمایندگان آمریکا قرار است روز چهارشنبه درباره روند استیضاح ترامپ پیرامون پرونده اوکراین‌گیت رای‌گیری و رئیس‌جمهور را به سوء‌استفاده از قدرت و مانع‌تراشی برای کنگره متهم کند.
 
این در حالی است که ترامپ در نامه ۶ صفحه‌ای خطاب به پلوسی نوشت که بند‌های قانونی استیضاح که هفته گذشته در کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسید، «به هیچ وجه جرم، تخطی از قانون، و قانون شکنی» را شامل نمی‌شود.
 
ترامپ همچنین روند‌های قانونی برای استیضاح خود را یک «کودتای غیرقانونی و کورکورانه» علیه دموکراسی آمریکا و انتخابات ۲۰۱۶ خواند و آن را محکوم کرد.
 
رئیس جمهور آمریکا دموکرات‌های مجلس نمایندگان را متهم کرد که اختلاف نظر و عدم توافق در سیاست‌ها میان دو بخش دولت (کاخ سفید و مجلس نمایندگان آمریکا) را به بهانه‌ای برای استیضاح او تبدیل کرده اند.
 
ترامپ با متهم کردن دموکرات‌ها به صرف ۳ سال زمان برای بی اثر کردن نتایج انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا نوشت که «شما [دموکراتها]دموکراسی را دشمن خود می‌دانید».