هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 27 آذر 1398 ساعت 11:41
چهارشنبه 27 آذر 1398 11:27 ساعت
2019-12-18 11:41:57
شناسه خبر : 331773
سخنگوی طالبان هر گونه توافق و آتش‌بس با آمریکا در مذاکرات اخیر را رد و بر خروج کامل نیروهای آمریکایی از افغانستان تاکید کرد.
سخنگوی طالبان هر گونه توافق و آتش‌بس با آمریکا در مذاکرات اخیر را رد و بر خروج کامل نیروهای آمریکایی از افغانستان تاکید کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، طالبان هر گونه توافق و آتش بس با آمریکا در مذاکرات اخیر را رد و بر خروج کامل نیروهای آمریکایی از افغانستان تاکید کرد.
 
«ذبیح الله مجاهد»، در گفت‌وگو با خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس گفت: تاکنون صحبتی در مورد توافق و یا آتش بس صورت نگرفته مذاکرات فعلا متوقف است و صحبت های مطرح شده مبنی بر این که در مذاکرات توافقی صورت گرفته صحت ندارد.
 
«زلمی خلیل‌زاد» نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان به تازگی گفته بود: ما با طالبان درمورد آتش‌بس و کاهش خشونت بحث می‌کنیم، پیشنهاد آتش بس به آنها داده شده و منتظر جواب از سوی طالبان هستیم.
 
اما ذبیح الله مجاهد در واکنش به این سخنان زلمی خلیل زاد به فارس گفت: فعلا مذاکرات متوقف است و هیچ گونه صحبتی در مورد آتش بس و توافق صورت نگرفته است و بحث در این مورد به ادامه مذاکرات که قرار است به زودی از سر گرفته شود بستگی دارد.
 
سخنگوی طالبان تاکید کرد: هیچ گونه صحبتی مبنی بر آتش بس و توافق واقعیت ندارد و من هیچ گونه بحث روی آتش بس و توافق را تایید نمی کنم.
وی افزود: آتش بس، پس از پایان اشغال افغانستان امکان پذیر است و بعد از خروج کامل نیروهای آمریکایی از افغانستان، افغان ها بین خود گفت‌وگو خواهند کرد و ممکن است در این مورد تصمیم گیری شود.
 
وی در مورد اظهارات دولت افغانستان مبنی بر توافق این کشور با آمریکا مبنی بر خروج 4 هزار نیروهای آمریکایی از افغانستان گفت: اخراج نیروهای امریکایی از افغانستان ضروری است و باید همه آمریکایی ها از افغانستان خارج شوند چرا که حضور آنها باعث تدارم جنگ در کشور ما شده است.
مجاهد خاطر نشان ساخت: مشکل افغانستان زمانی حل می شود که همه نیروهای خارجی از افغانستان خارج شوند.